Forum

Windows XP'de sili...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows XP'de silinen kullanıcı ile ilgili erişim hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
537 Görüntüleme
(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Windows xp işletim sisteminde bilgisyarim yönet'de yerel kullnicilardan silinse profilin tüm bilgileri gider mi ? Yani kullancinin hesabini silinse hesabin masaüstü ayarlari ve bunabenzer ayarlari girdermi ? Hesabin ayarlari Döküman ayarlarda gözüküyor ama erişim engellendi hatasi aliyoruz başka bir administrator hakkina sahip bir kullanici ile logon olduğumda yine ayni hata oluyor....

İlginiz için şimdiden tşk...

Gönderildi : 07/02/2009 20:54

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Ortamda DC,AD var mı ?

Normalde standart bir bilgisayarda  kullanıcı hesabını sistem yönetimden sildiğin zaman dosyalarda bir sıkıntı olmuyor

Yalnız ortamda AD v.s var ise kullanıcı profile'ı tarafında olay değişir kullanıcı üzerindeki güvenlik ve  izinler nasıl yapılandırılmış önemli!

Klasör'leri görüyorsunuz yalnız erişim hatası veriyor tavsiyem 3rd programlardan (örn. minipe edition )gibi  bir cd ile sistemi açınız erişim konusunda sorun olmaz dataları alırsınız aynı sorunlar karşılaştığım süreçte sorun giderilmişti .

Kolay Gelsin

Gönderildi : 08/02/2009 01:10

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Hesabı silinen kullanıcı dosyalarının sahipliğini alabiliyor musunuz?Eğer sahipliğini alabilirseniz rahatlıkla erişebilirsiniz diye düşünüyorum.

Erişmek istediğiniz klasörün üzerine sağ tuş özellikler >  Güvenlik > Gelişmişe tıklayarak sahiplik bölümünden sahipliğini alabilirsiniz.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 08/02/2009 01:14

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ugur hocam oratamda AD,DC yok bildiğimiz client  stand - alone çalişan bilgisayar. Önerilerinizi denicem cevap için teşekürederim.

Hocam birde nasil kullanicaz minipe edition programini ?  Normalde denemelerimde virtual makinalarda administrator hakkina sahip bir user oluşturuyorum oturum açiyorum masaüstüne  bir dosya açiyorum  daha sonra sistemdeki diğer admin user ile logon oluyorum daha sonra user sistem yönetiminden siliyorum. C:\documents and settigns \user erişebiliyorum. Ama bu pc erişilmiyor sebebi ne olabilir bu pc 248 tane virus sildik daha sonra biraz daha sildik activixdebugger32.exe gibi bişey sildik bu silinen user da yanlişlikla silindi onun sebebide şöyle ve veli diye ir kullanici açilmiş sonra veli gitmiş bu (silinen kullanici) denetim masasindan muhtemelen adini deli yapmiş ama c:\documents and settiginsl\veli diye gözüküyor tabi sistemyönetiminde ise gene veli diye gözüküyor bizde örnek bir kullanci oluştumuştuk virüslerden dolayi çünkü sistemdeki user hangisi ile logon olsak actvixdeburge32.exe karşilşiliyor acaba profillerdemi problem var dedik yeni  user  açtik sonra tabiki değilmiş pc komple virüslü o kullnciyi silmek için açtik sistem yöenimini veli var dalginlikla yabanci bir isim sandiğimiz için onun deli kullanicisinin profili olduğu o an için akla gelmediği için sildik. Sorun bu !.... biraz uzun oldu saniyorum ama 🙂 Ve birde erişmeme problemi virüslerden kanaklaniyr olabilir mii ?

Gönderildi : 08/02/2009 12:18

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba Ugur hocam oratamda AD,DC yok bildiğimiz client  stand - alone çalişan bilgisayar. Önerilerinizi denicem cevap için teşekürederim.

Hocam birde nasil kullanicaz minipe edition programini ?  Normalde denemelerimde virtual makinalarda administrator hakkina sahip bir user oluşturuyorum oturum açiyorum masaüstüne  bir dosya açiyorum  daha sonra sistemdeki diğer admin user ile logon oluyorum daha sonra user sistem yönetiminden siliyorum. C:\documents and settigns \user erişebiliyorum. Ama bu pc erişilmiyor sebebi ne olabilir bu pc 248 tane virus sildik daha sonra biraz daha sildik activixdebugger32.exe gibi bişey sildik bu silinen user da yanlişlikla silindi onun sebebide şöyle ve veli diye ir kullanici açilmiş sonra veli gitmiş bu (silinen kullanici) denetim masasindan muhtemelen adini deli yapmiş ama c:\documents and settiginsl\veli diye gözüküyor tabi sistemyönetiminde ise gene veli diye gözüküyor bizde örnek bir kullanci oluştumuştuk virüslerden dolayi çünkü sistemdeki user hangisi ile logon olsak actvixdeburge32.exe karşilşiliyor acaba profillerdemi problem var dedik yeni  user  açtik sonra tabiki değilmiş pc komple virüslü o kullnciyi silmek için açtik sistem yöenimini veli var dalginlikla yabanci bir isim sandiğimiz için onun deli kullanicisinin profili olduğu o an için akla gelmediği için sildik. Sorun bu !.... biraz uzun oldu saniyorum ama 🙂 Ve birde erişmeme problemi virüslerden kanaklaniyr olabilir mii ?

ok. gayet güzel anlaşmışsınız !

Gelelim çözüme   http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=activexdebugger32.exe&btnG=Google%27da+Ara&meta =           activexdebugger ile ilgili bir çok çözüm yolu var .

yanlışlıkla user  silinmiş bundan yana şüphe yok ....olayı virüs'e  bağlayabilirsin  yalnız kasıtlı silme işlevi gibi:)

Net bir şey var ortada profil silinmiş en mantıklı çözüm  veri kurtarma olur

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=veri+kurtarma     burayı inceleyin..

Kolay Gelsin

Gönderildi : 08/02/2009 17:58

Paylaş: