Forum

Cmd ile Uzak Masa&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cmd ile Uzak Masaüstü Bağlantısı Oluşturma

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
4,214 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Cmd altında  reverse connect bağlı olduğum  Xp Pro işletim sistemli  bir bilgisayara ,yine  cmd üzerinden uzakmasaüstü kullanıcısi oluşturmak istiyorum.

user :        Ali
 password: 12345

Hangi komutla oluşturabilirim?

Gönderildi : 05/02/2009 21:16

(@Anonim)

Merhaba,

Eğer yanlış anlamadıysam,mstsc komutunun /console parametresini kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 05/02/2009 23:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Eğer yanlış anlamadıysam,mstsc komutunun /console parametresini kullanabilirsiniz.

Serhad  Hocam , konuyu biraz daha açıyorum.

NetCat tarzı client / server  mantığı ile benim belirlediğim porttan uzak sisteme  bir  erişim oluşturdum.  C# ile yazdığım client.exe ve server.exe  uygulamalarım var.  

Server.exe uzak pc de çalıştığı zaman örneğin  ip:port   =  10.0.0.1 : 6666    Client.exe ye   ters bağlantı yapıyorum.

Client.exe ' de  cmd üzerinden hangi komutları  yürütürsem  ,   server.exe ' nin çalıştığı pc de ,  " user : ali  password : 12345 " bir kullanıcı oluşturabilirim.  Yani uzaktaki pc ye mstsc.exe ile giris yapabileceğim kullanıcı oluşturmak ama , cmd üzerinden komutla.

Karışık anlattıysam Affola..

Gönderildi : 06/02/2009 00:09

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

net user orhan sifre /add
net localgroup "Remote Desktop Users" orhan /add

Gönderildi : 06/02/2009 00:18

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

[img] [/img]

Gönderildi : 06/02/2009 00:24

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

reverse connection pek hayırlı işlerde kullanılmıyor ama,

registry erişimini cmd de yapıp istediğin ayarları set edebilirsin, kapalı ise açabilirsin uzağı, ilgili registry değerlerini öğrenmek için regmon ile filtre koyup işlemi yapar yakalan değere atlayıp regi oluşturabilirsin. sistem sunucu değilse bağlandığında kopmaması için yine cmd den termsrv.dll yamasını yapabilirsin, bunu yapmadan önce registry ile xp dosya korumasını yine registry ile devre dışı bırakabilirsin 🙂

Gönderildi : 06/02/2009 00:25

(@Anonim)

Son durum nedir?

Gönderildi : 06/02/2009 03:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

reverse connection pek hayırlı işlerde kullanılmıyor ama,

registry erişimini cmd de yapıp istediğin ayarları set edebilirsin, kapalı ise açabilirsin uzağı, ilgili registry değerlerini öğrenmek için regmon ile filtre koyup işlemi yapar yakalan değere atlayıp regi oluşturabilirsin. sistem sunucu değilse bağlandığında kopmaması için yine cmd den termsrv.dll yamasını yapabilirsin, bunu yapmadan önce registry ile xp dosya korumasını yine registry ile devre dışı bırakabilirsin 🙂

Son durum sorun çözüldü ;  Paylaşımlarınız ve ilginiz için  teşekkür ederim  .

Gönderildi : 06/02/2009 11:40

(@Anonim)

Ok.

Gönderildi : 06/02/2009 13:12

Paylaş: