Forum

Laserjet ağda yazdı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laserjet ağda yazdırmıyor

14 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@fatihyazici)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Domain ortamında terminallerin birinde hplaserjet 1020 var (USB2.0)

paylaşıma açık ve güvenlik ayarları everyone - full olarak tanımlı

ağdaki diğer kullanıcılar bu yazıcıya yazdırmaya çalıştığında gitti olarak görünüyor ve o şekilde kalıyor

servislerden spool yeniden başlatılınca yazdırıyor

bi fikri olan varmı acaba

Not:yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda bi sıkıntı yok , ağdaki diğer kullanıcılar çıktı gönderince sıkıntı oluyor

Gönderildi : 29/01/2009 19:45

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Peki belgeyi yazıcıya direk gönderi seçtiğiniz zaman gönderiyor mu yani havuzda biriktirilmesin direk yazıcıya göndersin şeklinde ayarladığınızda gönderiyor mu?

Gönderildi : 29/01/2009 20:11

(@fatihyazici)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yine aynı şeyi yapıyor

yazıcı üzerindeki her türlü ayarı denedim

Gönderildi : 29/01/2009 20:41

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Yazıcının usb kablosunu degiştirip tekrar denermisin.

Gönderildi : 29/01/2009 22:13

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Aynı model yazıcı icin HP ile gorustum bu modellerde hastalık oldugunu soledi...(212) 444 7171 gorusmeni tavsiye ederim.

Gönderildi : 29/01/2009 23:10

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

HP 1010 ve 1020 yazıcılarda bu tarz sıkıntıları bende yaşadım. 1 adet network printer cihaz aldım 50 dolar fiyatı var. Yazıcıyı network yazıcı yapıp kullandım şimdilik çok ufakta olsa sıkıntı oluyor ama eskisinden kat kat iyi.

Gönderildi : 30/01/2009 00:47

(@fatihyazici)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Valla haklısınız başa bela

Bazı makalelerde "\windows\system32\spool\printers " burada yetki problemi olabilir diyorlar onuda ayarladım tık yok

hocam en iyi si senin dediğin gibi print server almak 

Sanırım çözümü yok bunun :))

HErkese teşekkürler ilgi ve alakanız için

Gönderildi : 30/01/2009 11:27

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhaba,

Bu gibi durumlarda ben kesinlikle ethernet girişli olarak tavsiye ederim hiçbir sıkıntı yaşamazsınız ve web arayüzünden toner miktarı vb.. uygulamaları görebilirsiniz.

Gönderildi : 30/01/2009 12:09

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

evet aynı sıkıntı bendede vardı kapatıp açın diyodum bilgisayarı öyle çıkıyodu yazı

Gönderildi : 30/01/2009 12:41

(@fatihyazici)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Günde en az 50 sayfa yazdıran 3 kişi kullanınca her seferinde pc yi aç - kapa demek imkansız

ki bilgi işlemcisiniz soruna çözüm bulamayınca başka gözle bakıyolar :)))

Gönderildi : 30/01/2009 13:03

(@fatihyazici)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rafet hocam print server alacam ama

Ladox ve Edimax ' ın cihazlarında 1020 destek listesinde yok

siz hangi print server ' ı kullandınız acaba 

hp laserjet 1020 modelinde print server kullanılmıyormuş, ağ için kullanıma uygun değilmiş

Bilginize

Gönderildi : 30/01/2009 14:04

(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Fatih bey.

Evet şirketimde bu yazıcılardan 4 tane falan var. hepsini kırasım geliyor. Ama durum kronik, ben çözümü şöyle buldum ;

1 Yazıcı asla kapatılmayacak, kapat aç yapmak yerine toner kapağını açıp - kapatacaklar yada hizmetlerden servisi restart edecekler.

2 Sorun olduğu zaman Printerin bağlantı noktaları tabındaki " Çift tarafli yazdırma desteğini etkinleştir" işaretini kaldırıyoruz kaydediyoruz, bir test çıktısı almaya çalışıyoruz paylaşıma bağlı olan bir clienttan, ( buyuk ihtimal yine yazmayacaktır bu yuzden kuyrukta kalan belgeyi siliyoruz, silmez ise kesinlikle printeri kapatıp açmıyorum hizmetlerden spoolsv servisini restart ediyorum. ) ve az önce kaldırdığımız chek box ı tekrar işaretleyip kaydediyoruz. ve artık paylaşımdan yazdırabiliriz.

Bir süre sonra aynı sorun tekrar yaşanacaktır, yada biri yazıcıyı kapatıp açacaktır yanlışlıkla, aynı şekilde işareti kaldırıp kaydet , ve sonra tekrar işaretle. kullanıcıya bunu sabırla anlattıktan sonra bu kronik duruma bu şekilde bir çözüm buldum uzun zamandır bunun için bizi aramadılar. 🙂

Gönderildi : 30/01/2009 17:32

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Merhabalar...

Aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Sorunu şöyle çözdüm.

Printer in bağlı olduğu PC de "Local Administrators" grubuna, o printer dan çıktı alan kullanıcıları ekledim, sorun çözüldü. Bir dene bakalım...

Gönderildi : 30/01/2009 20:28

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Digitus Print Server'larını araştır onlar işini görecektir. Bende 1010 var ben kullanıyorum bilgine.

Gönderildi : 30/01/2009 20:54

Paylaş: