Forum

OpenFire Auto Login...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OpenFire Auto Login Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
668 Görüntüleme
(@FatihGOKTAS)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Active Directory üzerinden çalışan OpenFire'ı Hakan Hocamız'ın anlattığı şekilde kurdum ve gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Fakat kullanıcılar Spark üzerinde AutoLogin seçeneğiyle login olmaya çalıştığında, Ahmet'in bilgisayarından Ezgi logon oluyor. En son sunucuya kim logon olmuşsa, diğer kullanıcı onun bilgileri ile logon oluyor. Mehmet'in makinesinde Ufuk'un bilgileri kullanılıyor. Acaba bu sorunun temeli nedir? Sunucu üzerinde bir ayar mı yapmak gerekiyor? Spark Version: 2.5.8 OpenFire Version: 3.6.2 Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.  

Gönderildi : 03/12/2008 13:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Fatih bey

öncelikle yaşadığınız problem son derece ilginç doğrusu ve birazsa karışık .

Sorunu tam olarak netleştirmek adına sorularıma cevap verirseniz sevinirim

bir makinede birden fazla kişi bir oturumda spark mı kullanıyor

bir makine üzerinde birden fazla kişi kendi oturumlarında mı spark kullanıyor

yoksa kim nerede login olur ise olsun rastgele birisi ile mi login oluyor ; 

birde logları kontrol edermisiniz neler görüyorsunuz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2008 06:48

(@FatihGOKTAS)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan BEY,

Şirket dışında olduğum için log dışındaki sorularınızı hemen yanıtlayayım. Her makinede bir kişi login oluyor. Aynı bilgisayarı birden fazla kişi kullanmıyor. OpenFire'da en son kim logon olmuşsa, kullanıcı Spark'ı çalıştırdığında onun bilgileri geliyor. Örnek vermek gerekirse;

1. Bilgisayar: Bursamuh01 * Kullanıcısı: cenk.uzun

2. Bilgisayar: Bursahasar07 * Kullanıcısı: evren.yildiz

3. Bilgisayar: Bursateknik11 * Kullanıcısı: bursa.test

En son logon olan 3. bilgisayar varsayalım. 2. bilgisayar programı çalıştırdığında kullanıcı adı bursa.test çıkıyor. Kullanıcı, bursa.test kullanıcı adını silip evren.yildiz ile logon oluyor. Aynı taraftan da 1. Bilgisayar logon olduğunda, en son evren.yildiz logon olduğu için onun ekranında da evren.yildiz yazıyor. Bu döngü sürekli bu şekilde işliyor. Sorunu netleştirmek adına bir iki bilgi daha yazmak istiyorum. OpenFire konsolu, additional dc (bdc) üzerine yüklü. Pdc üzerinde de Folder Redirection (Application Data klasörü hariç) kuralı var. Bunun bir etkisi olur mu bilmiyorum ama kullanıcılar sürekli sunucu ile iletişim halindeler. IIS üzerinde aynı zamanda bir intranet ve OfficeScan konsolu mevcut. Bu bilgiler ışığında yardımlarınızı bekliyorum. Çok enteresan bir sorun olmakla beraber, Pandion istemcisini de hiç kullanmadım. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/12/2008 02:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

bir sanal makine üzerinde kurulum yapıp istemcileri yeni server a bağlamanız mümkün mi belki SSO özelliğinde bir sorun olmuş veya siz ayarlarında bir takım yanlış configler yapmış olabilirsiniz. tabiki bundan once pandion da deneme şansınız var ancak anlattığınız sorun merkezi bir sorun gibi duruyor

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/12/2008 04:22

(@GokhanKorucu)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba,

Arkadaşlar,

Spark ile ilgili benimde bir sorunum var. Yardımcı olursanız sevinirim. Openfire Servisi olan saat simgesinin yanında Ampul simgesi belirsiz aralıklarla kayboluyor. Servis duruyor. Servis durunca bütün spark kullanıcılarım Off oluyor.

Bunun çözümü ile yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/03/2011 15:21

Paylaş: