Forum

Pc Domaine Alma Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pc Domaine Alma Sorunu Hk. (Ağ Yolu Bulunamadı Hatası)

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,452 Görüntüleme
(@GokhanKOC34)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server 2008 R2 üzerine kurulu dc var.

Kurulum sonrası bilgisayarlarımın yaklaşık %70'ini dc'ye join edebildim. Şuan kalan tüm makinelerimde join işlemi esnasında "Ağ yolu bulunamadı hatası alıyorum.". DC de herhangi bir değişiklik yapmadım, ve servislerde problem gözükmüyor.

User admin veya standart olarak denedim,

GPO disable yapıp, denedim.

Clientlar internete çıkabiliyor, sunucuyu isimden veya IP den pingleyebiliyorum.

Client tarafında TCP/IP ve Dns ayarlarını kontrol etim, problem gözükmüyor.

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 17/07/2018 20:59

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Merhaba etki alanını yazarken  etkialanı.local .  veya com sizin yapınız nasılsa . şeklinde deneyebilirmisin. .com uzantılı yaptıysanız dışardaki .com alan adı ile çakışıyor olabilir mi ? 

Gönderildi : 18/07/2018 01:25

(@GokhanKOC34)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, join işleminde girilen bilgiler ile alakalı problemim yok.

Fark ettiğim başka bir hata Netlogon ve SYSVOL klasörleri paylaşım da gözükmüyor. Test amaçlı bir klasör açıp everyone read verdim ip ile browse yaptığımda dc'ye ulaşılamıyor. Yüksek ihtimalle DNS server yapılandırmasında problem olabilir fakat eventları incelediğimde bir hata görmedim.

Yalnızca File service de aşağıda ileteceğim hata mevcut.

Log Name: File Replication Service
Source: NtFrs
Date: 17.07.2018 22:04:20
Event ID: 13575
Task Category: None
Level: Error
Keywords: Classic
User: N/A
Computer: WIN-DUMSMMUS6I7.bp.local
Description:
This domain controller has migrated to using the DFS Replication service to replicate the SYSVOL share. Use of the File Replication Service for replication of non-SYSVOL content sets has been deprecated and therefore, the service has been stopped. The DFS Replication service is recommended for replication of folders, the SYSVOL share on domain controllers and DFS link targets.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="NtFrs" />
<EventID Qualifiers="49152">13575</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2018-07-17T19:04:20.000000000Z" />
<EventRecordID>4</EventRecordID>
<Channel>File Replication Service</Channel>
<Computer>WIN-DUMSMMUS6I7.bp.local</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
</EventData>
</Event>

Ntfrs servisi diğer şubemdeki domainde de durmuş vaziyette fakat herhangi bir hata almıyorum.

Gönderildi : 18/07/2018 02:26

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sunucu üzerinde dosya yazıcı paylaşımı acıkmıdır? ek olarak antivirüs programı varsa geçici olarak devre dışı bırakıp deneyebilirsiniz.

Client makineden dc makinesine isim üzerinden ping atabiliyorsanız dns tarafında bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Ayrıca

Windows 10 1803 pclerde domaine alma sırasında bazı hatalar mevcut

http://www.hakanuzuner.com/index.php/windows-10-build-1803-domain-join-sorunu-windows-10-1803-domaine-alma-sorunu-hakkinda.html

Gönderildi : 18/07/2018 11:52

(@GokhanKOC34)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, dosya paylaşımı açık. Bahsettiğiniz diğer parametreleri devre dışı bırakıp denemiştim ama herhangi bir sonuç alamadım.

Sunucuya paylaşım üzerinden hiçbir şekilde erişemiyorum. gpupdate yaparkende ilgili policy e erişilemedi hatası alıyorum. Klasör izinleri tamamen normal gözüküyor. (Çalışan dc üzerinden bakarak tekrar düzenledim.) 

Gönderildi : 18/07/2018 12:41

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Paylaş: