Forum

Windows 7 Mavi Ekra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Mavi Ekran Sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
5,072 Görüntüleme
(@yusufozdemir-2)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Son zamanlarda mavi ekran hatası almaya başladım. Ramleri ve hddyi test ettim bir problem gözükmüyor fakat kapanma sorunuda çözülmüyor birde siz fikirlerinizi verirseniz memnun olurum.

Sorun imzası

Sorun imzası:
  Sorunlu Olay Adı:    BlueScreen
  OS Sürümü:    6.1.7601.2.1.0.256.48
  Yerel Kimlik:    1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
  BCCode:    deaddead
  BCP1:    000000000F00004B
  BCP2:    000000000023002C
  BCP3:    0000000012A60000
  BCP4:    0000000000000000
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
  C:\Windows\Minidump\052518-33945-01.dmp
  C:\Users\yusuf\AppData\Local\Temp\WER-125690-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
  C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

Gönderildi : 25/05/2018 21:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, 

Bu hatanın pek çok nedeni olabilir, biz kurumsal müşterilerimizde profesyonel hizmet verdiğimiz için kesin nedeni çözüyoruz ancak bu uzmanlık gerektiren bir konu yani forum üzerinden böyle bir hizmet almanız mümkün değil.

Son kullanıcı iseniz yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Ancak şirketlerin böyle bir imkanı olmayan pek çok sunucusu olduğu için kök sorun analizi için danışmanlık alıyorlar.

Nasıl yapılıyor? Sizin mevcut mavi ekrandan sonra bir dump dosyanız oluşur, dump dosyasını bizim gibi uzmanlara gönderiyorsunuz bizde inceliyoruz, örneğin en son böyle bir makinedeki sorun wireless ethernet kartın sürücüsünden çıkmıştı.

Eğer bütçe ve zamanınız var ise bunu yaptırabilirsiniz ya da en güzeli temiz bir kurulum yapın sonra sadece ihtiyaç duyduğunuz yazılımları yükleyin ama unutmayın ki artık Windows 7 çok eski bir OS ona uyumlu yazılım bulmakta zor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/05/2018 22:32

(@yusufozdemir-2)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Bu hatanın pek çok nedeni olabilir, biz kurumsal müşterilerimizde profesyonel hizmet verdiğimiz için kesin nedeni çözüyoruz ancak bu uzmanlık gerektiren bir konu yani forum üzerinden böyle bir hizmet almanız mümkün değil.

Son kullanıcı iseniz yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Ancak şirketlerin böyle bir imkanı olmayan pek çok sunucusu olduğu için kök sorun analizi için danışmanlık alıyorlar.

Nasıl yapılıyor? Sizin mevcut mavi ekrandan sonra bir dump dosyanız oluşur, dump dosyasını bizim gibi uzmanlara gönderiyorsunuz bizde inceliyoruz, örneğin en son böyle bir makinedeki sorun wireless ethernet kartın sürücüsünden çıkmıştı.

Eğer bütçe ve zamanınız var ise bunu yaptırabilirsiniz ya da en güzeli temiz bir kurulum yapın sonra sadece ihtiyaç duyduğunuz yazılımları yükleyin ama unutmayın ki artık Windows 7 çok eski bir OS ona uyumlu yazılım bulmakta zor.

Uğraşırken uğraşırken sorunun yazılımsal olduğunu tespit ettim. Tüm donanımları tek tek test ettikten sonra sorun gözükmemesine rağmen bilgisayar mavi ekran hatası vermekteydi. Windows 10'a format atarak geçis sağladım ve 2 gündür kullanıyorum mavi ekran oluşmadı umarım oluşmaz. Aynı sorunu yaşayanlar ilk başta donanımlarını tek tek test etsinler, eğer problem donanımda değilse yazılımdadır. Format atın kurtulun... 

Gönderildi : 29/05/2018 07:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Dediğim gibi zaten format atılacak bir durum varsa en temizi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2018 15:24
Zeki SERT and Zeki SERT reacted

(@chnsrtts)
Gönderiler: 4
New Member

Windows 7 kulanıyorum, 10 sene olmuş bilgisayarı alalı bu sorunla farkettm ve iki üç gündür mavi ekrana boğuldum zaman aralıkları sıksık azalarak ve en nihayetinde güvenli mod içinde bile işlem yapamıyorum mavi ekran kodları ara ara değişiyor. Format attım olmadı, 'microsoft diagnostics and recovery' programıyla çözmek istedim ama işlem yapamama müsade etmiyor. Çok profesyonel bir kullanıcı değilim. Yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım ?

Gönderildi : 27/06/2019 00:24

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Cihat Bey Merhaba,

Bilgisayara sıfırdan kurulum yapıldıktan sonra mavi ekran hataları karşınıza geliyor ise bilgisayarda donanım bazlı sorun olma şansı yüksek deneme şansınız var ise ramleri ve hdd test etmenizi öneririm.

Gönderildi : 27/06/2019 10:37

(@chnsrtts)
New Member

Erdem bey merhaba,

Windows tanılama aracı ile ram testi yaptım hata bulmadı, hdd testi nasıl yaparım ?

Gönderildi : 27/06/2019 12:55

(@chnsrtts)
New Member

driver reviver ile güncelleme yaptım bir tek ekran kartı güncellenmiyor (ati radeon hd 4650)

STOP: 0*000000D1 (0*00000018, 0*0000005, 0*0000000, 0*8BE4C31A)

ndis.sys  - Address 8BE4C31A base at 8BDE5000, DAtesyamp 4a5bbf58

Gönderildi : 27/06/2019 13:52

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Cihan Bey Merhaba,

Hdd testi için HDTUNE programını kullanabilirsiniz ancak donanım sorunlarını anlamak için denemeniz lazım uzaktan size yardımcı olmamız zor.

Gönderildi : 27/06/2019 17:40

(@chnsrtts)
New Member

Bilgisayarcı tanıdık buldum ana kartın arıcalı olduğunu söylediler değiştireceğim fakat seçim yaparken dikkat etmem gereken bir unsur var mı?

Gönderildi : 28/06/2019 00:00

Paylaş: