Forum

RDP Görün...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Görüntü gecikmesi / atlaması

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
862 Görüntüleme
(@Yunus.Emre)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kullandığım bir çizim programını uzak bağlantı ile (RDP) çalışmasını sağlamak istiyorum. RDP ile bağlanıp programı çalıştırdığımda ekran atlamalı olarak görüntü veriyor. Çözüm olarak RDP ayarlarından görüntü kalitesini ve renk seçeneklerini en aza indirdim. (15bit) Sorun biraz düzelmesine rağmen tatmin edici olmadı. 

Farklı bir çözüm olarak iki bilgisayarı 1gb/s switch ile bağladım. Yine aynı sorun devam ediyor.

Benim düşüncem sorun network yada donanım yetersizliğinden değil RDP nin görüntü aktarımındaki yetersizliğinden kaynaklanıyor. 

Farklı bir RDP konfigirasyonu yada alternatif bir RDP programı öneriniz olabilirmi.

(Farklı istemci bilgisayarlar ile aynı kullanıcı adı ile bağlantı yapmam da önceliğimdir.)

Uzak Uç Donanımım:

Intel Xeon(R) CPU E5-1620 v4 @3.50 Ghz,

32Gb Ram,

512 SSD Disk

Windows 8.1 Pro

2 Gb/Sn Ethernet bağlantısı

NVIDIA Quadro P2000 (5Gb) Ekran Kartı

İstemci Donanımım:

I7 - 4710HQ 2.5Ghz

16 Gb Ram

Windows 10 

1 Gb/Sn Ethernet Bağlantısı

Gönderildi : 29/03/2018 12:21

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Uzaktan(firma dışından) rdp yaparken RDP yapılacak makinanın ethernet hızı önemli değildir. Burada asıl etken her iki taraftaki internet bağlantılarının (hem download hem upload) hızıdır. Bu yönden Çizim, CAD,CAM vs. programlarını uzaktan RDP ile kullanmak pek verimli olmayacaktır.

Gönderildi : 29/03/2018 12:53

(@Yunus.Emre)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler, desteğiniz için.

Ancak kullanım yerel ağda yapılmaktadır. İnternet kullanılmamaktadır. Son denemem karşılıklı 2 bilgisayarda (farklı bir networke dahil olmadan) 2 Gb/Sn ethernet bağlantısı sağlayıp sadece 2 bilgisayarı birbirine bağlamak oldu.

Sonuç yine değişmedi.

Gönderildi : 29/03/2018 13:48

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

Merhaba ;

remotefx olayına bakabilirsin

http://sozluk.cozumpark.com/goster.aspx?id=294&kelime=RemoteFX

Gönderildi : 29/03/2018 14:37

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Hocam mevzu RDP'nin dışına çıkacaksa eğer; Farklı üreticiler kendi protokolleri ile daha iyi görüntü ve ses taşıyabildiklerini iddia ediyorlar.

Şunu bir izleyin: https://www.youtube.com/watch?v=3TDERkH9CMg

Bu linkini gönderdiğim videoda NComputing Firmasının (Türkiyede Dojop Diye biliniyor) ürünü tanıtılıyor. Biz kullanıyoruz. Citrix 'te XenApp & XenDesktop var örneğin.

RDP yapmak için bu sistemleri kurmak ne kadar makul olur bilmiyorum. Amaç data açmaksa iyi bir makina(WS) ve yüzer lisanslar ile probleminiz çözülebilir.

Gönderildi : 29/03/2018 15:10

(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member

Merhaba,

CAD/CAM yazılımının kullanımı için daha önce Hoblink diye bir program kullanıyorduk alternatif olarak deneyebilirsiniz.

Uzaktan(firma dışından) rdp yaparken RDP yapılacak makinanın ethernet hızı önemli değildir. Burada asıl etken her iki taraftaki internet bağlantılarının (hem download hem upload) hızıdır. Bu yönden Çizim, CAD,CAM vs. programlarını uzaktan RDP ile kullanmak pek verimli olmayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2018 17:02

Paylaş: