Forum

Windows 10 - 3.5 .n...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10 - 3.5 .net yükleme hatası çözümü 0x800f081f

7 Yazılar
6 Üyeler
10 Likes
16 K Görüntüleme
(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Windows 10 3.5.net yüklemek istendiğinde windows update üzerinden gelen "0x800f081f" hatasının çözümü için bu yöntem kullanılabiliyor.

Windows medyasını bilgisayara taktıktan sonra 

CMD'yi yönetici olarak çalıştırarak aşağıdaki komutun çalıştırılması yeterlidir. 

dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /source:D:\sources\sxs /LimitAccess

d:\ yerine windows medya sürücüsü yazılmalıdır.

Gönderildi : 08/03/2018 18:29

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Hocam ek olarak bazen bu komutun da çalışmadığı durumlar olabiliyor. O zaman da aşağıdaki program çözüm olabiliyor. Bir kenarda dursun ;-))

.NET Framework 3.5 Offline Installer

https://www.techgainer.com/tools/net-framework-3-5-offline-installer-windows-10-8-x/

Gönderildi : 08/03/2018 18:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bilgi için tşk. İp uçlarına bu tarz şeyler eklenebiliyor. İp uçlarına eklerseniz iyi olur. Teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/03/2018 19:12

(@armagandilara)
Gönderiler: 1
New Member

• Ya varya bütün gece okumadığım makale, sayfa kalmamıştı hiçbir şey işe yaramıyordu sayende bu sorunu çözdüm buraya yeni yazma fırsatı bulabildim ama 23 nisan günü sana nasıl dualar ettim bilemezsin.. Teşekkürler 💪🏻@resulsoydas
Bu ileti 4 yıl önce Armağan Dilara Yalı tarafından düzenlendi

Gönderildi : 07/05/2020 18:23

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Rica ederiz. Yardımcı olabildi isek ne mutlu. @armi07

Gönderildi : 08/05/2020 13:45

(@Rehacan)
Gönderiler: 13
Active Member

eski bir konuyu hortlatmış gibi olucam ama, yukarıdaki dism komutu işe yarıyor tamam ama kaynak dosyası ile ilgili sıkıntı yaşanabiliyor. Önemli olan nokta, kurulumda kullanılan dvd, iso veya kaynak her ne ise, içerisindeki sxs klasöründen gerekli cab dosyası kullanılması gerekli. 

Bir de her dağıtımda olamama gibi bir durum söz konusu. Şu an yaşadığım durum bu. Sistemi temiz bir medya ile yeniden kurmayı düşünüyorum. Bakalım bu defa çözüme kavuşacak mı sorun..

Dipnot: komutla uğraşmak istemeyenler için yukarıdaki program da aynı işi görmekte. dism komutunu, sxs klasörünü göstererek program aracılığıyla oluşturmayı sağlıyor.

Gönderildi : 15/06/2020 09:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

Bununda en temel sebebi doğru medya, yani lisanslı ürünler kullanıyorsanız iso-medya sorunları yaşamazsınız genelde lisansı olmayan müşteriler resmi kaynaklardan iso bulamadığı için internetten indiriyorlar ama bu çok büyük risk taşıyor. Hiç bir şey olmasa burada olduğu gibi en değerli şey zamanınız gidiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2020 16:13

Paylaş: