Forum

Windows 10 Saati İl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 Saati İleri Alma

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
571 Görüntüleme
(@isaerkorkmaz)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir yazılımı test etmek için windows 10 kurulu bir makinenin saatini ileri bir tarih veya saate alıyoruz. Aradan 5 dk geçmeden saati tekrar düzeltiyor. Makine domain ortamına dahil. Domain admin hesabı ile değiştirdiğimizdede kendini düzeltiyor. Bununla ilgili çözüm önerisi olan varmı?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 23/11/2016 16:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Makine ağa bağlı olmak durumunda ise eğer ve bu testi ileri tarihte yapmanız şart ise ortamda bir NTP sunucu yapılandıması yapar ve saati oradan dağıtırsanız iyi olur. Ayrıca standart olarak süre aynı ise bir powershell script veya bat ile zamanlanmış görevle sürekli tarihi ileri atabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/11/2016 18:52

(@isaerkorkmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Makine ağa bağlı olmak durumunda ise eğer ve bu testi ileri tarihte yapmanız şart ise ortamda bir NTP sunucu yapılandıması yapar ve saati oradan dağıtırsanız iyi olur. Ayrıca standart olarak süre aynı ise bir powershell script veya bat ile zamanlanmış görevle sürekli tarihi ileri atabilirsiniz.

Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu ayarı domaine dahil olan 5 makine için yapacaz. diğerlerinin ayarlarında değişiklik olmayacak. Ntp yapılandırması tüm domain için geçerli oluyor diye biliyorum. Tarih ve saat için herhangi bir tarih olacak.

Gönderildi : 23/11/2016 19:15

(@www-rizasahan-com)
_

Siz normal işleyen sisteme müdahale etmeden sadece belirli 5 kullanıcı için geçici olarak manuel farklı ntp sunucusunu göstereceksiniz. Domain sistemi kendi yolunda işlemeye devam edecek.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/11/2016 17:55

(@isaerkorkmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Siz normal işleyen sisteme müdahale etmeden sadece belirli 5 kullanıcı için geçici olarak manuel farklı ntp sunucusunu göstereceksiniz. Domain sistemi kendi yolunda işlemeye devam edecek.

Merhaba Hocam,

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bir tane ntp sunucu ayarladım. Domaindeki client bilgisayardan manuel olarak şu şekilde : net time \\yeni-ntp-sunucu /set /yes olarak ayarlıyorum. Bu sunucunun saatini alıyor. 3-5 dk sonra tekrardan saati düzeltiyor. 

Gönderildi : 25/11/2016 16:53

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/dccf1344-0f6c-4de6-87bc-1a1a65eb1582/synchronizing-time-with-external-source-on-2088-r2?forum=winservergen  buradan yararlanabilirsiniz. 

Gönderildi : 25/11/2016 22:42

Paylaş: