Forum

Windows 10 masa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 masaüstü kendiliginden icon sıralıyor.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@alicanbarut)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yükseltme yaptığım bilgisayarım ilk 3 gün herangibi birşey yoktu sonrasında masaüstü iconlarım otomatik olarak sıralanmaya basladı. Büyük ihtimal yükseltmeden kaynaklı bir bug dır diyerekten touchpad te de sıkıntı yasıyordum diye temiz kurulum yapayım diyerek formatladım. Kurulumu yaptıktan 4 gün sonra temiz kurulum yaptıgım bilgisayarda da aynı sıkıntıyı yasamaya basladım daha once basına gelen biri var mıdır yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hatanın görselini youtube upload ettim asagıdaki linkten bakabilirsiniz.

Not olarak belirteyim videoyu microsoft türkiye ye yolladığımda bizim sistemimizden kaynaklı sıkıntı yoktur sizin donanımınızda arıza vardır cozum isterseniz senelik anlasma yapmanız gerekiyor gibi bir terbiyesizlikte bulundular. Paramızla rezil ediyorlar..

https://www.youtube.com/watch?v=iD8UDOBKoTM

Gönderildi : 08/09/2015 13:30

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar bunu denedin mi acaba ?

1. Close all Explorer windows that are currently open.
  2. Launch Task Manager using the CTRL+SHIFT+ESC key sequence, or by running taskmgr.exe.
  3. In the Process tab, right-click on the Explorer.exe process and select End Process.
  4. Click the End process button when asked for confirmation.
  5. From the File menu of Task Manager, select New Task (Run…)
  6. Type CMD.EXE, and click OK
  7. In the Command Prompt window, type the commands one by one and press ENTER after each command:
    CD /d %userprofile%\AppData\Local
    DEL IconCache.db /a
    EXIT
  8. In Task Manager, click File, select New Task (Run…)
  9. Type EXPLORER.EXE, and click OK.

Bu arada bu bug ın CU 1 ile gediğini söyleyen kullanacılar var internette. Sizde CU 1 yüklümü.

Gönderildi : 08/09/2015 14:48

(@alicanbarut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar bunu denedin mi acaba ?

1. Close all Explorer windows that are currently open.
  2. Launch Task Manager using the CTRL+SHIFT+ESC key sequence, or by running taskmgr.exe.
  3. In the Process tab, right-click on the Explorer.exe process and select End Process.
  4. Click the End process button when asked for confirmation.
  5. From the File menu of Task Manager, select New Task (Run…)
  6. Type CMD.EXE, and click OK
  7. In the Command Prompt window, type the commands one by one and press ENTER after each command:
    CD /d %userprofile%\AppData\Local
    DEL IconCache.db /a
    EXIT
  8. In Task Manager, click File, select New Task (Run…)
  9. Type EXPLORER.EXE, and click OK.

Bu arada bu bug ın CU 1 ile gediğini söyleyen kullanacılar var internette. Sizde CU 1 yüklümü.

CU1 yüklü değil. Malesef cozum olmadi yukaridaki islemler

Gönderildi : 08/09/2015 14:57

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar Windows 10 na update geçtiniz mi peki ?

Gönderildi : 08/09/2015 17:55

(@alicanbarut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

update ile geçtigimde sıkıntıyı yaşadım daha sonrasında yükseltmeden kaynaklı bir bugdır diye yeniden temiz kurulum yaptım ama yine sonuc hüsran aynı sekilde devam ediyor

Gönderildi : 08/09/2015 19:29

Paylaş: