Forum

Windows XP den 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows XP den 2012 ye RDP

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi XP bilgisayarlardan 2012 standart server a RDP bağlantı yapamıyorum. Birkaç pc de denedim. Bu durum normal midir ?

Diğer sorum ise Windows 7 pro  bilgisayara statik ip kullanmadan gerektiğinde dışardan bağlanmak istiyorum. Bir süredir bu işi logmein ile ücretsiz çözüyordum ama artık müsaade etmiyor. Fikir veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 04/02/2014 16:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Xp işletim sistemi dışındaki sistemlerden örnek olarak win7 üzerinden rdp yapabiliyor musunuz?
Yukarıdaki sorunun yanıtı evet ise xp üzerinde aldığınız hata nedir?

Team viewer uygulaması sizin için yetersiz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/02/2014 16:42

(@m-bulenteroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Xp işletim sistemi dışındaki sistemlerden örnek olarak win7 üzerinden rdp yapabiliyor musunuz?
Yukarıdaki sorunun yanıtı evet ise xp üzerinde aldığınız hata nedir?

Team viewer uygulaması sizin için yetersiz mi?

Evet  Win7 Clientlar da yapabiliyorum. XP  den aldığım hata mesajı 

Uzak bilgisayar Bilgisayarınızın desteklemediği Ağ düzeyi kimlik doğrulaması gerektiriyor.Yardım için sistem yöneticinize veya teknik desteğe başvurun.

Gönderildi : 04/02/2014 16:51

(@m-bulenteroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İlk sorun için; xp den server 2012 ye bağlanmak için Server 2012 nin Computer-Properties-Remote Settings altındaki Network level authenticationdaki tik işaretini kaldırın

[img] [/img] 

İşimi gördü teşekkürler 

Gönderildi : 06/02/2014 14:55

Paylaş: