Forum

ekrn.exe sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

ekrn.exe sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
964 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bir şeyi kes yapıştır yada kopyala yapıştır yapmak istediğimde bilg kilitleniyor bir şey yapamıyorum görev yöneticisini açtıgımda ekrn.exe nin cpu nun nerdeyse %100 ünü kullandıgını görüyorum.Sonlandırınca düzeliyor neden oluyor bu sorun sizce bu ekrn dosyasını araştırdım eset antivirüsün dosyası olduğunu buldum kullandığım virüs eset 3.0.556 versiyonu bunu sorunu nasıl halledebilirim...

Gönderildi : 30/08/2008 15:24

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar

Eset üzerinde tüm trafik  ekrn.exe tarafından kontrol ediliyor özellikle büyük boyutlu dosyaları tararken çok fazla cpu kullanabiliyor. Eset 3 ilk çıktığında devam bu şeklide %90 larde cpu kullanıyordu sonraki updatelerle vs. daha stabil hale gelmişti. Son zamanlarda malesef gene aynı şekilde çok fazla cpu kullanabiliyor. Lisanslı kullanıcısıysanız Üretici ile irtibata geçmek en mantıklısı.

Gönderildi : 30/08/2008 21:21

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Başka bir sürümünü veya programı kaldırıp kurmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 01/09/2008 19:13

(@zuhalunsal)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba,

çok eski bir yazı ama dün yine karşıma çıktı 

ekrn.exe cpu nun normal sartlarda %2-27 arası kullanır. %100 kullanması dosyalarında sıkıntı olduğunda yapar

Onun dışında kapsamlı tarama yapın bütün ayarları katı kurala getirin sys inspectör alın ve inceleyin orada ayrıntılı bir şekilde veriyor

oda olmuyorsa versiyon güncellemesi yapın.

Zuhal Ünsal Eset Bilişim Sistemleri

Bilgi İşlem Departmanı 

Gönderildi : 03/10/2013 18:02

Paylaş: