Forum

vista da dosyalara ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vista da dosyalara erişim ve loginde bağlantı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
486 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkler ben vista bussines kullanıyorum buna sql kurup eta programı çalışacak. ama lullanıcılar vista pc de paylaşılmış dosyalara erişmesi gerekiyor. ben dosya paylaşımını ağ bulmayı vistada açtım. oturumu şifreli açıyor vista.

yapmak istediğim diğer iki pc (vistaya bağlanacak eta çalıştıracak pc ler) otomatik vistaya nasıl bağlanırlar yada bağlantı sorununu ben  nasıl çözerim

Gönderildi : 28/08/2008 18:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar sanırım sorunum tam anlaşılmadı kimse cvb yazmamış. ben tekrar anlatayım

ben vista bussines işletim var workgroup da çlışıyor.C yi paylaştırdım ve izinlerden full hak verdim. hatta C nin simgesinde iki insan resmi bile var. sisteminde ağ bağlantılarında > dosya paylaş >yazıcı paylaş>ağ bul bunların hepini açtım.

ama srun şu : başlat>çalıştır>pc adını:vista pc yi yazıyorum kullanıcı adı ve parola soruyo ben vistanın kulzıyorum kullanıcı ismini e parolasını yazıyorum ama bir türlü paylaşılmış dosyaya giriyi kullanıcı ismi yanlışmış gibi görüyor. pc nin ismi : dogan-pc , kullanıcı ise : dogan ben kullanıcı yerine doga yazıyorum password ü girdiğimde kabul etmiyor ve kullanıcı ismi yerine dogan-pc\dogan geliyor ben yine şifreyi girdiğimde kabul etmiyor.

pc nin adını değişirdim , kullanıcı adını değiştirdim , şifreyii değiştirdim olmadı.

ama vista xp pro olan pc ye bağlanıyor.

xp home olan pc ye bağlanırken de yine kullanıcı ismi ve şifre soruyor. ve bağlanamıyor.

Gönderildi : 29/08/2008 01:10

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

merhaba

Net use komutu ile ilgili portalda arama yapın istediklerinizi bulabilirsiniz.

Yada http://www.cozumpark.com/forums/thread/37496.aspx  link işinizi görecektir.

Gönderildi : 29/08/2008 13:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

onu denedim ama kullanıcı adı yanlış olabilir felan dedi hepsini değiştirdim yine olmadı.

Gönderildi : 29/08/2008 13:47

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarda girdiğiniz kullanıcı ismi tanımlı değil mi?

Gönderildi : 29/08/2008 13:51

Paylaş: