Forum

regedit nokta - vir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

regedit nokta - virgül çevirmek

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,183 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , 

regedit üzerinde noktadan - virgüle çevirip reg dosyası için ne yapabilirim. yada bat dosyasıda olabilir ?

regedit içerisinde HKEY_LOCAL_MACHINE altına baktım ama bulamadım bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

Gönderildi : 04/09/2013 16:52

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba

Özür dileyerek başlayayım ilk önce

Ne yapmak istediğinizi tam olarak anlatabilir misiniz noktadan virgüle neyi çevireceksiniz

Gönderildi : 04/09/2013 19:00

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Özür dileyerek başlayayım ilk önce

Ne yapmak istediğinizi tam olarak anlatabilir misiniz noktadan virgüle neyi çevireceksiniz

merhaba,

windows üzerinde bölgesel dil seçenekleri üzerinden dillere göre ondalık simgesi var bunu ben reg yada bat ile değiştirmek istiyorum. yani bir nevi kısayol işlemi olucak. reg dosyasına tıkladığımda nokta olucak diğer reg yada bat dosyasına tıkladığımda ise nokta halini alıcak.

bunu neden istiyorum bir programla iligili parametre sorununa çözüm olucağına inanıyorum.. 

Gönderildi : 05/09/2013 12:09

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

control panelde istediğniz değişikliği yaptıktan sonra aşağıdaki pathdeki registry kaydının exportunu alıp saklayabilirsiniz

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International

Gönderildi : 05/09/2013 12:44

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International]
"sDecimal"=","

Yukarıda ki reg bilgilerini notepad'e yapıştırarak reg uzantılı kaydedip deniyebilir misiniz. ikinci bir tane daha aynı şekilde yaparak bu sefer virgül yerine nokta koymanız yeterli olacağını düşünüyorum. 

NOT: bu işlem sadece regional and language > formats > Advanced Settings > Number tabında ki decimal symbol ayarını değiştirmektedir.

Umarım işinize yarar

Gönderildi : 05/09/2013 12:55

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

control panelde istediğniz değişikliği yaptıktan sonra aşağıdaki pathdeki registry kaydının exportunu alıp saklayabilirsiniz

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International

teşekkür ederim.. 

Gönderildi : 05/09/2013 17:34

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International]
"sDecimal"=","

Yukarıda ki reg bilgilerini notepad'e yapıştırarak reg uzantılı kaydedip deniyebilir misiniz. ikinci bir tane daha aynı şekilde yaparak bu sefer virgül yerine nokta koymanız yeterli olacağını düşünüyorum. 

NOT: bu işlem sadece regional and language > formats > Advanced Settings > Number tabında ki decimal symbol ayarını değiştirmektedir.

Umarım işinize yarar

teşekkür ederim..

Gönderildi : 05/09/2013 17:40

Paylaş: