Forum

Domain ortamında cl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain ortamında clienlerin durumu?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@hakancengiz)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

domain ortamında olan clientların özellikleri (ram,cpu...) ne kadar önemli?

Gönderildi : 06/08/2013 22:06

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

domain için bir önemi olduğunu sanmıyorum , ancak o bilgisayarların ne için kullandığı ile ilgili bir önemi olabilir

Gönderildi : 06/08/2013 22:16

(@hakancengiz)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

firmamızda kullanmayı düşündüğümüz bazı programlar var.(meddata gibi hastene otomasyon programları)

Gönderildi : 06/08/2013 23:10

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

firmamızda kullanmayı düşündüğümüz bazı programlar var.(meddata gibi hastene otomasyon programları)

onları kullansanızda onun domain işemleri tarafında bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak network tarafında düşünmek gerek gibime geliyor kablolama kullanılacak switch vs.. bunların hızları bağlantı seçenekleri gibi , client üzerinde hangi program kullanılacak ise ona göre konf. olmalı grafik tasarımı yapılacak bil . ile otomosyon yapılacak bil. aynı konf ( ram işlemci vs.. ) aynı olmayacağı gibi.

Gönderildi : 07/08/2013 00:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba konuyu lütfen bir daha kullanıcı işlemlerini ilgilendirdiği için windows client kısmında açınız.

Domain ortamında olmaktan çok kullanıcının kullandığı işletim sisteminin gereksinimleri vardır. Öncelikle bunları karşılamalı sonrasında ise bu işletim sistemi üzerinde çalışacak olan özel bir program var ise yani sistem kaynaklarına yükleniyor ise bunların sistem gereksinimlerini belirleyip ona göre bir bilgisayar almanız gerekir.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/08/2013 20:31

Paylaş: