Forum

64 bit windows 8 ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

64 bit windows 8 kurulu Asus Notebooka nasıl win7 kurabiliriz

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

64 bit windows 8 kurulu Asus Notebook aldık. Windows 7 kurmamız gerekiyor. Ancak biosta öyle bir özellik yok. F9 tuşuna basarak Windows 8 i bilgisayardan kaldırdık. Kapatıp açtığımızda windows 8 tekrar kuruluyor. Ne yapabiliriz

Gönderildi : 02/08/2013 20:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

biosta cd den başlatma diye bir seçenek yok. ne yapabiliriz

Gönderildi : 02/08/2013 21:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Windows 7 dvd sini dvd roma taktık. ESC tuşuna bastık. Ancak burada Windows Boot Manager ve Enter Setup seçenekleri var. İlk seçeneği seçtik win8 açıldı. İkincisini seçtik burada boota girdi. Boot seçeneğinde DVD ile ilgili bir seçenek yok.

Gönderildi : 02/08/2013 22:00

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Windows 8 ile gelen bilgisayarlarda Windows 7'ye dönme işlemi çok kolay olmuyor. Çeşitli araçlarla diskin yeniden biçimlendirilmesi gerekiyor.  

Aşağıdaki arama sonucunu incelediniz mi? 

https://www.google.com.tr/search?q=windows+8+ile+gelen+bilgisayara+windows+7+kurmak&oq=windows+8+ile+gelen+bilgisayara+windows+7+kurmak&aqs=chrome.0.69i57j69i62.7668j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Gönderildi : 02/08/2013 23:54

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

bootable bir windows 7 USB diski yapın. Asus usb takınca default USB'yi bootable device olayak görüyordu.

oradan var olan tüm partitionları uçurup windows 7'yi kurabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım.

Windows7-USB-DVD-tool.exe dosyası MS'in DVD'den usb drive yapmanıza yarayan programı.

yardımcı olacaktır. Bu şekilde Bios ile boğuşmadan halledebiliyorsunuz....

Gönderildi : 03/08/2013 04:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4316
Co-Helper

Burada konuşulan UEFI konularına bakınız fikir ve adımlarla ilgili bilgi almış olacaksınız. Cihaz bios'un da eufi boot, secure boot, legancy mode gibi ayarlar olmak zorunda uefi den legancy mode'a geçtiğinizde boot device sıralaması yapabildiğinizi göreceksiniz. Bunlar yoksa kurulum biraz meşakkatli olur denemeler yapmak lazım çünkü tam bir eufi rom + win. boot manager standartı yok.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2013 06:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bilgehan hocam bootable bir win7 usb yaptım. taktım ve bilgisayarı açtığımda olmadı. başka ne yapabiliriz

Gönderildi : 03/08/2013 12:14

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

üstad,

o usb'yi başka bir makinada deneme şansınız oldumu gerçekten çalışıyormu diye?

birde notebook'un tam modelini yazarmısınız.

Bilgehan

Gönderildi : 03/08/2013 14:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

asus x55c notebook, usbyi başka bilgisayarda denedim çalıştı. Cd ile açmaya çalıştım. olmadı. Bu arada Windows 7 kurmak için yapılan bu çalışmalar bilgisayarı bozarmı acaba.

Gönderildi : 03/08/2013 19:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hala sorunumuzu çözemedik. doğrusu bilgisayarı bozarız diye korkuyoruz. yol gösterirseniz seviniriz

Gönderildi : 05/08/2013 11:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çözüme ulaşamadık bir türlü. biosta ilgili ayarları bulamadık

Gönderildi : 05/08/2013 15:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4316
Co-Helper

Özel msj attım kontrol edersiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/08/2013 03:04

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Son durum nedir?

Gönderildi : 06/08/2013 12:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam özel mesajda verdiğiniz linke baktım. Çözüme nasıl ulaşıldığını anlatmamış. Biosta denemediğim yer kalmadı. Olmadı bir türlü

Gönderildi : 06/08/2013 18:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

biostan securty sekmesinde yer alan güvenlik kısmını disabled yaptım. oldu. ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler

Gönderildi : 07/08/2013 11:12

Paylaş: