Forum

vista client yazıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vista client yazıcı problemi

22 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
729 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar domain ortamında vista premium clientda yüklü yazıcıya ağdan xp client çıktı gönderdiğinde yazmıyor vista clientın eventına bununla ilgili kayıt düşmemiş vista client kendi bilgisayarından çıktı alabiliyor ayrıca xp clienta ağdan yazıcıyı kurarkende herhangi bir sıkıntı yok xp'nin eventınada birşey düşmemiş problem nedir acaba

Gönderildi : 21/08/2008 16:19

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Windows Vista Dosya ve Yazıcı paylaşımı adında bir makalemiz var dilerseniz bunu okuyup tekrar deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 21/08/2008 16:32

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

makaleyi okudum iki taraftada güvenlik duvarını kapattım vista ağda bulunma yazıcı paylaşımı hepsini enable ettim c: de paylas adında klasör açtım everyone hak verdim fakat xp client yazıcıyı doğru bir şekilde kuruyor fakat çıktı gönderdiğinde hata variyor yazdırılamadı diye...

Gönderildi : 21/08/2008 17:11

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum problem ne olabilir acaba.......

Gönderildi : 21/08/2008 17:58

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

hp laserjet 1022 yazıcı  hp ile görüştüm şöyle diyor xp client xp driverlarını istiyor olmadığı için yazamıyor diyorlar bu konuyla ilgili microsoft'la görüşmemiz gerektiğini bildiriyorlar haklılar ama gelde görüş microsoftla aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık gelde çık işin içinden...

Gönderildi : 21/08/2008 19:10

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

HP Laserjet 1022 nin XP driverları elinizde olmadığından mı kuramadınız? Microsoft ile neyi görüşmeniz gerektiğini anlayamadım.

Gönderildi : 21/08/2008 19:33

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

sinan bey ben ne yapmam gerektiğini anlayamadım problem bu xp clientın vista clientdaki hp laserjet 1020'e yazdırması için ne yapmalıyım...

Gönderildi : 21/08/2008 20:10

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

HP nin dediği gibi xp makinaya xp sürücüleri ile yükleme yapıp deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 21/08/2008 20:17

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

ama yazıcı xp makinaya bağlı değil kurulumun sonunda yazıcıyı çalıştırın diyor kendinde kuruluymuş gibi zannediyor ve yazıcıyı açın diyor kurulum sonunda kapatıyorum tekrar vista clientdaki paylaşımdaki yazıcıyı ekliyorum ama yinede çıktı almıyor....

arkadaşlar deneyen ve başına gelen oldumu acaba lütfen daha önce böyle bir problemle karşılaşmış biri yazarsa çok memnun olucam....

Gönderildi : 21/08/2008 20:23

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar birde şu dikkatimi çekti win xp clientın gönderdiği yazı vista clientdaki printer havuzunda kalıyor ve silinmiyor vista clientın yeniden başlattığımda o havuzda kalan çıktıyı veriyor...

Gönderildi : 21/08/2008 21:23

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

anlaşıldı arkadaşlar kimse win vista kullanmıyor ve kullanmayıda düşünmüyor cevaplardan bu anlaşılıyor...

Gönderildi : 21/08/2008 22:11

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

XP clienta yazıcının bağlı olmaması önemli değil önemli olan Vİsta üzerinde paylaşımın açık olması.

XP driveri ile local yazıcı kurarmış gibi XP clietnina kurulumu gerçekleştir.

Daha sonra yazıcı özelliklerinden portunu değiştir. Vistanın paylaştırılmış yolunu göster.

Gönderildi : 21/08/2008 22:33

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

merhaba arkadaşlar domain ortamında vista premium clientda yüklü yazıcıya ağdan xp client çıktı gönderdiğinde yazmıyor vista clientın eventına bununla ilgili kayıt düşmemiş vista client kendi bilgisayarından çıktı alabiliyor ayrıca xp clienta ağdan yazıcıyı kurarkende herhangi bir sıkıntı yok xp'nin eventınada birşey düşmemiş problem nedir acaba

Windows vista driveri ile Windows xp driveri arasında bazı farklar olduğu için bu problemin kaynaklandığını söylemiştim. Bunun için Windows Vista driverini Windows XP de deneyebilirsiniz yada Network Driverini deneyebilirsiniz ki Windows Vista ya başarılı bir şekilde AUTHENTICATE olabildiğinizi varsayıyorum.

ÇözümPARK portalı Microsoft Türkiye tarafından desteklenmekte olup Windows Vista ve türevlerindeki tüm işletim sistemleri hakkında yeterli tecrubeye sahip admin/mod yada user bulunmaktadır.

Dikkatimi çeken bir noktada domain ortamında vista premium demişsiniz  Windows Vistanın tam sürümünü söylermisinzi ?

Gönderildi : 21/08/2008 22:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Sn Denver bu portal üzerinden size verdiğim sadece bana ait cevapları hatırlıyorum ve bundan dolayı artık üzüntü duyuyorum .

umarım vista bilen insanların bulunduğu portallarda verilen cevapları kale alıp, değerlendirip, eyleme döküp , sonucu onlar ile paylaşırsınız.

iyi çalışmalar

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/08/2008 22:45

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

hakan hocam kusura bakmayın yanlış anlaşıldıysam özür dilerim ama bazı arkadaşlarımızda sadece cevap yazmış olmak için foruma konulara cevap verenler oluyor sizde takdir ederseniz  bu  problemin çözülmesini karmaşık bir yapıya sokuyor  bende bu nedenle bu konuda sizin gibi ömer hocam gibi olaya teknik bakan arkadaşların cevaplarını görmek istediğimdendir tekrar tekrar özür dilerim...

Gönderildi : 21/08/2008 23:32

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

ömer hocam vista premium service pack1 teşekkürler...

Gönderildi : 21/08/2008 23:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Sevgili Denver

Postu yukarıdan aşşağıya bir kez daha kontrol ettim  , bu kadar yoğun bir portalda senin postun ile 3 admin bir tanede mod ilgilenmiş . Bu ünvanlara sahip hiçbir kimse bu portalda post atmış olmak için post atmaz. Eğer böyle bir görüşün var ise bu tamamen şahsi bir görüş olup lütfen bunu insanları zan altında bırakacak şekilde yazma .

Bu portal üzerinden çok ama çok fazla bilgi aldığını sana yazmama gerek yok o nedenle vefa konusuna özen gösterip  her zaman istediğin olmadığında tepki göstermek yerine ; arkadaşlar bu konuda yardım alamadım ama ne yapalım canınız sağolsun bir başka soruda görüşmek üzere yazman şu anda yazmış olduğundan emin ol çok daha doğru olurdu. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2008 00:16

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

1-
vista pc ye hp xp driver cd sini takınız.
yazıcılara girip dosyadan server properties e giriniz
orda drivers kısmına cd den göz atarak xp driverını yükletiniz
sonra clienttan yazıcıyı kaldırıp tekrar yükleyiniz
yemez ise alternatif olarak
2-
xp pc ye hp xp driver cd sini takınız.kuruluma başlayınız kurulum ekranında yazıcının nerede nasıl bağlı olduğunu sorar.orda network seçip vista pc yi gösterin sonra gelen pencerelere next next devam ediniz.yazıcı tesi yapın sonuç başarılı.

3-xp ye ağdan vistadaki yazıcıyı tanıtınız.daha sonra yazıcılardan hp yazıcıyı açıp özelliklerinden sürücü kısmından değiştir diyip cd yi gösterin

ben bu söylediklerimin 3 ile sonuca varacağınızı düşünüyorum

Gönderildi : 22/08/2008 00:24

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler savaş hocam bunları deniycem....

Gönderildi : 22/08/2008 02:35

Sayfa 1 / 2
Paylaş: