Forum

xp makinanın server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp makinanın server 'a bağlanamama sorunu

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
430 Görüntüleme
(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar firmamızda bir adet xp işletim sistemli makina vardı ama internet kablosu takılı olmadığında server bağlantı olmadığında oturum açamıyorum şöle bir hata alıyoruz herhangi bir sunucu bulunamadı diyor ama windows 7 böle bişey yok ne yapabilirim

Herkese teşekkürler

Gönderildi : 22/04/2013 12:57

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

"İnternet kablosu takılı olmadığında oturum açamıyorum" yaşadığınız sorununuzun çözümü sizde saklı 🙂

Kablo bağlantılarınızı kontrol edin? Bilgisayarınız internete girip girmediğine, server ı pingleyip pinglemediğini kontrol edin.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 22/04/2013 13:10

(@niyaziumut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Erkan bey yanlış anladınız galiba internet kablosu olmadanda açılıyor windows 7 ler xp'de  böyle oluyor.Server olmadanda belli bir süre açılıyordu bildiğim kadarıyla

Gönderildi : 22/04/2013 13:16

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Niyazi bey Kolay gelsin,

İnternet kablosundan kastınız, Ethernet kablosumu, Server a kablo bağlantınız yoksa nasıl ulaşabileceksiniz, takdir edersiniz ki 2 bilgisayar arası kablo bağlantısı olmazsa birbirleriyle haberleşmez,

yapınızdan biraz bahsedebilirmisiniz?

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 22/04/2013 13:27

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Merhaba;

Local Admin hesabıyla oturum açmayı denedinizmi?

Gönderildi : 22/04/2013 13:31

(@niyaziumut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Local admin hesabıyla açabiliyorum. Şöle anlatayım server kapalı diyelim windows 7 a.ılıyor normal ama xp bilgisayr oturum açma sunucusu yok diyor kabloyu takınca yada server açınca oturumu açabiliyorum

Gönderildi : 22/04/2013 13:40

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

bilgisayarınızı domainden çıkartıp tekrar domaine dahil edin, sorununuz giderilecektir.

Gönderildi : 22/04/2013 13:55

(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member

bilgisayarınızı domainden çıkartıp tekrar domaine dahil edin, sorununuz giderilecektir.

Erkan beyin söylediğine katılıyorum, makineyi domainden çıkarp tekrar almanız gerekiyor ama başka makinelerde de bu sorun varsa ya da çıkarsa group policy ayarlarını kontrol edin. 

Gönderildi : 26/04/2013 22:45

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

makineyi domainden çıkartıp yeniden domaine dahil ettikten sonra kablo baglı şekilde oturum açtıgında user profile oluşturmuşsa bir sonraki acılışta domaine erişimi olmasada oturum acabiliyor olması gerekiyor.

profili oluşturmuyorsa regeditten user profile listesinden profilleri silip yeniden oturum açmayı deneyebilirsin.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

Gönderildi : 29/04/2013 13:38

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

altındaki 

CachedLogonsCount degerini kontrol edin default degeri 10 olması gerek 0 yapılmış olabilir 

Gönderildi : 29/04/2013 13:41

Paylaş: