Forum

dameware win7 makin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dameware win7 makina bağlanma sorunu

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba dameware üzerinden win7 64 bit makineye bağlanmaya çalıştığımda not installed deyip hata veren ekran çıkıyor bu ekranda ok seçeneği seçip devam ettiğimde service installion status ekranından sonra MRC-Enter Network password incorrect password or unkown username çıkarmakta domain admin kullanıcı adı ve parolasını yazıyorum herhangi bir sorun yok fakat bu şekilde hata verip giriş sağlayamamakta.

Not: Bu sorunu sadece win7 client makinelerde yaşamaktayım ...

server2008r2 sunucuyada bağlanabilmekteyim herhangi bir problem yok.  

windows firewall kapalı durumda... 

konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. 

Gönderildi : 21/03/2013 19:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Şu anda kullanmaktayım ve sorun yaşamıyorum. Windows xp'den, Server 2012ye kadar bağlanabiliyor. Yetki ve haklarla ilgili bir sorun olabilir. Dosya ve yazıcı paylaşımlarının ve 6129 portunun karşı bilgisayarda açık olduğundan ve yetkili bir hesapla bağlantı kurduğunuzdan emin olun.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/03/2013 16:00

(@YAVUZEMRE)
Gönderiler: 15
Eminent Member

kullanıcı adı ve şifre kısmını windowsNT kısmına getirebilir miyiz acaba ?  Programı şu anda aktıf olarak kullanmıyorum ama kullanıcı adı ve şifre kısmını nt seçeneğinde tutatsak bir problem yaşanmaz...

Gönderildi : 25/03/2013 02:51

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

Şu anda kullanmaktayım ve sorun yaşamıyorum. Windows xp'den, Server 2012ye kadar bağlanabiliyor. Yetki ve haklarla ilgili bir sorun olabilir. Dosya ve yazıcı paylaşımlarının ve 6129 portunun karşı bilgisayarda açık olduğundan ve yetkili bir hesapla bağlantı kurduğunuzdan emin olun.
Saygılarımla.ey 

Rıza bey merhaba karşı bilgisayarda windows firewall u tamamen kaldırdım, ayrıca yetki ile ilgili bir problem olma ihtimali yok, bağlandığım client domaine üye bende bağlanırken domain administrator kullanıcı adı ve parolasıyla bağlanmaya çalışıyorum, bende win7 64 bit makina dışında problemsiz bağlanabiliyorum.

ayrıca  windowsNT kısmına getirerek bağlanmaya çalışıyorum... 

teşekkürler... 

Gönderildi : 28/03/2013 13:29

(@www-rizasahan-com)
_

Bağlanmaya çalıştığınız makinada virus programı engelliyor olabilir. Bunu deneyin ayrıca adresini yazıp connect yapmadan file menüsünden remove service yaparak karşı pc üzerinde dameware dosyalarını sildirin. Sonrasında tekrar deneyin bakalım ne olacak?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2013 16:43

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bağlanmaya çalıştığınız makinada virus programı engelliyor olabilir. Bunu deneyin ayrıca adresini yazıp connect yapmadan file menüsünden remove service yaparak karşı pc üzerinde dameware dosyalarını sildirin. Sonrasında tekrar deneyin bakalım ne olacak?

karşı makine bağlanmaya çalıştığım antivirüs yok ayrıca remove services için daha önce yüklü olması gerekli hiç yükleyemedimki servisi

durumda herhangi bir değişiklik yok bunla ilgili başka bir çözüm olmadı internetde baya bir araştırdım bu problem muzdarip bir çok kişi var fakat net bir sonuca varamamışlar..

teşekkürler... 

teşekkürler... 

Gönderildi : 10/04/2013 21:19

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

win 7 x64 makina uzerinde UAC kapali mi acaba?

Gönderildi : 10/04/2013 22:07

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

evet UAC kapalı hiç kullanmıyoruz client da..

teşekkürler... 

Gönderildi : 17/04/2013 13:13

(@okancecen)
Gönderiler: 128
Estimable Member

Merhaba,

Aynı sorun bende de var xp ye bağlantı sağlayabiliyorum fakat win 7 lerde herhangi bir hata vermiyor sadece ekran simsiyah kalıyor.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

dameware versiyon 6.6.1.1 

Gönderildi : 15/11/2013 19:15

(@www-rizasahan-com)
_

120 makineli ortamda kullandım ve sıkıntı olmadı. Bağlanamadığınız makinede bununla ilgili olarak bir log v.s. var mı? Ayrıca Dameware üzerinden unistall yapıp tekrar install etmeyi denediniz mi?

Gönderildi : 16/11/2013 00:09

(@KazimAltindag)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba.

Services.msc den Remote Registry yi enable yapıp tekrar dener misiniz?

Saygılar. 

Gönderildi : 22/11/2013 19:50

Paylaş: