Forum

Win 7 yazıcı paylaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 7 yazıcı paylaşımı sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@deryacelebi)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Herk iki bilgisayarda win 7 işletim sistemi kurulu... Bilgisayardaki yazıcıyı paylaşıma  açıyorum.. Diğer Bilgisayardan IP adresinden bağlanıp yönetici adı ve  parolasını girdikten sonra çıkan yazıcıya bağlan diyorum buraya kadar sorun yok...Bilgisayarlar kapanıp açıldıktan sonra uzaktan bağlandığım bilgisayarda yazıcı sürekli çevrimdışı oluyor..çevrimdışı olan yazıcıyı kaldırıp yeniden bağlanıyorum yazıcıya..Neden kaynaklabilir bu sorun ?

Gönderildi : 07/03/2013 16:56

(@FarukTascioglu)
Gönderiler: 68
Trusted Member

paylaşım yaptığınız bilgisayarın ip si değiştiğinden yoluda değişiyor. paylaşım yaptığınız bilgisayara static bir ip verirseniz sorun kalmaz.

Gönderildi : 07/03/2013 20:48

(@deryacelebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Biz çalıştığımız işletmede IP adresleri kullanıyoruz ...Static Ip veremiyoruz malesef , Ip adreslerinde herhangi bir değişiklik yapmıyoruz..

Gönderildi : 08/03/2013 11:31

(@FarukTascioglu)
Gönderiler: 68
Trusted Member

çalıştığınız işletmede static ip kullanmıyacaksınız her ip değişikliğinde tekrar aynı şekilde yazıcıya bağlanmanız gerekir.

Gönderildi : 08/03/2013 12:15

(@deryacelebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tamam Sorunu hallettim..Ağ bağlantılarında Gelişmiş bağlantı seçeneklerinde Dosya ve yazıcı paylaşımını PAROLA korumasız yaptım...Diğer Bilgisayarlar IP den bağlantıdığın zaman Parola istiyordu artık İstemiyor..

Gönderildi : 08/03/2013 14:03

Paylaş: