Forum

Win 7 yazıcı paylaş...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 7 yazıcı paylaşımı sorunu

derya çelebi
(@deryacelebi)
Üye

Merhabalar


Herk iki bilgisayarda win 7 işletim sistemi kurulu... Bilgisayardaki yazıcıyı paylaşıma  açıyorum.. Diğer Bilgisayardan IP adresinden bağlanıp yönetici adı ve  parolasını girdikten sonra çıkan yazıcıya bağlan diyorum buraya kadar sorun yok...Bilgisayarlar kapanıp açıldıktan sonra uzaktan bağlandığım bilgisayarda yazıcı sürekli çevrimdışı oluyor..çevrimdışı olan yazıcıyı kaldırıp yeniden bağlanıyorum yazıcıya..Neden kaynaklabilir bu sorun ?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 07/03/2013 15:56

Faruk Taşcıoğlu
(@FarukTascioglu)
Üye

paylaşım yaptığınız bilgisayarın ip si değiştiğinden yoluda değişiyor. paylaşım yaptığınız bilgisayara static bir ip verirseniz sorun kalmaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/03/2013 19:48

derya çelebi
(@deryacelebi)
Üye

Biz çalıştığımız işletmede IP adresleri kullanıyoruz ...Static Ip veremiyoruz malesef , Ip adreslerinde herhangi bir değişiklik yapmıyoruz..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 08/03/2013 10:31

Faruk Taşcıoğlu
(@FarukTascioglu)
Üye

çalıştığınız işletmede static ip kullanmıyacaksınız her ip değişikliğinde tekrar aynı şekilde yazıcıya bağlanmanız gerekir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/03/2013 11:15

derya çelebi
(@deryacelebi)
Üye

Tamam Sorunu hallettim..Ağ bağlantılarında Gelişmiş bağlantı seçeneklerinde Dosya ve yazıcı paylaşımını PAROLA korumasız yaptım...Diğer Bilgisayarlar IP den bağlantıdığın zaman Parola istiyordu artık İstemiyor..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 08/03/2013 13:03

Paylaş: