Excelde yazıcı list...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Excelde yazıcı listesi görünmüyor  

  RSS
ali mutlu
(@alimutlu)
Üye

Sorunum : Office 2007 standart kullanılıyor. Sadece Excel den yazdır dediğimizde yazıcı listesi gelmiyor. Denetim masası > yazıcılar > tüm yazıcılar görünüyor. Başka yazılımlardan (word, notepad, Outlook..gibi) yazdırıyorum. Xp işletim sistemli , domainde olan aynı zamanda admin hakları mevcuttur.

 

Sorunu şu şekilde çözdüm:  regeditten  aşağıda yazdığım pathi kullanarak elle kayıt girdisi oluşturdum. Excel de yazıcılarda istediğim yazıcı göründü. Bilgisayarı kapat- aç yaptığımda elle girdiğim kayıt girdisi sıfırlanıyor. O nedenle Reg dosyası oluşturamadığım için aşağıdaki verdiğim özelliklerde bir reg dosyasına ihtiyacım bulunmakta. Yardım ederseniz sevinirim.

 

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CURRENTVERSION\DEVICES    içerisine > Yeni dize değeri oluşturulup > adı :  Hp LaserJet 1320 verilip > Tür : REG_SZ belirtilip > Veri ise : winspool,Ne00:    şeklinde ayarlanacak reg dosyası yazarsanız sevinirim.  

 

Teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 24/12/2012 17:38
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba Ali Bey,

 Bu değeri yapmak istediğiniz bilgisayarda girdi olarak yapın daha sonra bunu export (dışa aktar seçeneği ile dışa aktarın) edin. Daha sonra bu dışa aktarılmış değer bir bat dosyası ile her pc açılışında çalıştırarak girdiği işletin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2012 19:03
Paylaş: