Forum

Xp ve Win 7 de kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp ve Win 7 de kullanıcı açma sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@tolgaguzel)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Öncelikle size sistemimizden bahsedeyim şimdi işletmemiz de xp home , xp pro , win 7 olarak çeşitli ve karışık pclerimiz mevcut , bu pcler zamanında karışık kurulduğundan admin vs.. şifre verilmedi şimdi 200 e yakın bu pclere kullanıcı açmak ve şifre vermek istiyorum, bunları tek tek gezmeden regedit den bir komut yazsak bu komutları kullanıcılara yollasam onlarda tıklasa ve sorun çözülse böyle bir çözüm varmı. Hmm bu arada sistemimizde Domain sistemi mevcut değildir.

Gönderildi : 08/11/2012 18:10

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

net user administrator 12345

administrator kullanıcısının sifresini 12345 yapar  (home editionlarda çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum )

Gönderildi : 08/11/2012 18:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Lütfen konu başlığınızı forum kuralları gereği düzenleyiniz. Acil, yardım gibi kelimeler kullanmayınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/11/2012 18:39

(@tolgaguzel)
Active Member
Konu başlatıcı

cvp için tşk ederim ama aradığım bu değil ,

yani ben kişilere mail aticam kullanıcı adı ve şifrelerini bilmeleri önemli değil fakat bazı kullanıcılar administrator olarak kurulmus olabilir.

Bu sebebden yeni kullanıcı misal admin olabilir. Şifre falan bunuda regedit komutu içine gömemezmiyiz. Kullanıcı pc lerine gitsem zaten bi şekilde açabilirim 

Gönderildi : 08/11/2012 19:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

regedit ile şifre değişmez hocam

bu komutu bir batch içine yazıp istediğiniz kullanıcıya gönderebilirsiniz (yerelde admin hakkı varsa çalışır )

domain ortamı var ise logon script ile açılışta çalıştırtabilirsiniz bu batchi

Gönderildi : 08/11/2012 19:02

(@tolgaguzel)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam anladım fakat bu yöntemi yeni kullanıcı olusturarak ve Regedit yada bi komut dosyası olarak nasıl yaparız.

Çünkü bazı kullanıcılar Administrator kullanıcısı kullanıyor ve bu işi pc başına gitmeden yapmam lazım  

Gönderildi : 08/11/2012 19:02

(@tolgaguzel)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam nette sole bişi buldum 

NET USER USER1 123 /ADD dediğim zaman kullanıcı da açıyor fakat sınırlı kullanıcı olarak açıyor bunu admin olarak açmanın bir yolu varmıdır. 

Gönderildi : 08/11/2012 19:59

(@tolgaguzel)
Active Member
Konu başlatıcı

çok tşkler yardımlarınız için onuda buldum bir daha arayan olursa diye yazıyorum

@echo off
net user userhere passwordhere /add

net localgroup administrators userhere /add 

passwordhere yazan yere şifre userhere yazan yere kullanıcı adı yazacaksınız

localgroup yazan yerede hangi grupa sokmak istiyorsanız onu yazacaksınız. .bat olarak kaydedin  

Gönderildi : 08/11/2012 20:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba 

Öncelikle size sistemimizden bahsedeyim şimdi işletmemiz de xp home , xp pro , win 7 olarak çeşitli ve karışık pclerimiz mevcut , bu pcler zamanında karışık kurulduğundan admin vs.. şifre verilmedi şimdi 200 e yakın bu pclere kullanıcı açmak ve şifre vermek istiyorum, bunları tek tek gezmeden regedit den bir komut yazsak bu komutları kullanıcılara yollasam onlarda tıklasa ve sorun çözülse böyle bir çözüm varmı. Hmm bu arada sistemimizde Domain sistemi mevcut değildir.

Değerli üyemiz,

ÇözümPark Bilişim Portalı olarak nick name
kullanımı yasaklanmış olup info mail adresine göndereceğiniz bir mail
sonrası kullanmakta olduğunuz nick name yerine gerçek ad soyad bilgi
vermeniz sonrasında yapılacak değişiklik sonucu forumu kullanmaya devam
edebileceksiniz...

Gönderildi : 12/11/2012 02:28

Paylaş: