Forum

Uygulamayı aktif ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uygulamayı aktif hale getiremiyorum?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

bodrum milas havaalanında gümrüksüz satış yapan kurumsal bir firma'da bilgi işlem görevlisi olarak çalışıyorum. kullandığımız sistemde satış yapılan kasalar XP sp2 yüklü makinalar. sistemi win 7 de kullanılabilir hale getirmek istiyoruz. ancak herşey tamam küçük bir sorunumuz var.

kullandığımız satış programının dışında,klavye'den para kasasını açmak için kasa tuşuna bastığımızda devreye girip tekrar kapanan küçük bir uygulamamız daha var.

xp de satış programı açıkken bu para kasasını açma tuşuna bastığımızda para kasası açılıyor, kullanıcı satış programının aktifliğini kaybetmeden devam edebiliyor satışa.

ancak win 7 de satış programı açıkken para kasasını açma tuşuna bastığımızda, para kasasını tetikleyen o uygulama aktif oluyor satış programının pencere aktifliği kayboluyor. her para kasasını açtıktan sonra alt-tab ile satış programına geçiş yapılması gerekiyor. win 7 de bunu çözebilme imkanı var mıdır? yada 3.parti bir yazılımla mı halledebiliriz?

açıkca benim yapmak istediğim, 2 uygulama para kasasını tetikledikten sonra kapanıyor ama satış programı aktif olsun istiyorum yeniden. ya da 2. uygulama tamamen arka planda çalışıp kapansın satış programının önüne geçmesin.

bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

iyi akşamlar herkeze 

Gönderildi : 18/10/2012 23:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Uygulamayı uyumluluk modu kısmından xp olarak çalıştırmayı denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/11/2012 13:59

(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Denedim, win 7 üzerinde deneyebileceğim herşeyi denedim ama olmadı. win on top isimli bir uygulama buldum. oda pek bişeye yaramadı hocam.

Gönderildi : 15/11/2012 11:51

Paylaş: