Forum

Windows 7 yükl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 yüklü pc de açılışta farklı bir program çalışması

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@ersanhardware)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben windows 7 yüklü pc de bilgisayarı açtıgımda elimde olan bir exe program "muhasebe yada stok programı gibi görsel bir program" bunun direk açılmasını istiyorum.Yani windows 7 nin masa üstü gelmeyecek, direk bu exe açılacak bunu yapmak mümkünmüdür.Cevaplarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 22/09/2012 21:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bunun için programın kısayolunu başlangıca atabilir çalıştırabilirsiniz. Başka hiç bir şeyin kullanılmaması için gpo üzerinden kısıtlamalar yapabilirsiniz. Bunun dışında 3.rd programlarla olarak bu işi kolay yapabilirsiniz. Bunun için http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx bu makaleden yararlanabilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/09/2012 00:07

(@ersanhardware)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba bu bir client değil, herhangi bir pc'de bu işlemi yapmak istiyorum ve dedigim gibi windows masa üstü gelmeden direk bunun açılmasını istiyorum.

Gönderildi : 23/09/2012 00:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@ersanhardware)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba bu ayarlamalar gpo tarafında tam olarak sağlanabilirmi, bunun dışında kullanabilecegim ücretsiz 3.rd programlar varmıdır ben araştırdım ama  bulamadım, türkçe kaynak varsa inceleyebilecegim ve yönlendirirseniz memnun olurum.

Teşekkürler

Gönderildi : 24/09/2012 13:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Paylaş: