Forum

windows vista inter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows vista internet sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
857 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar.

elimde hp marka laptop var. onu orjinal recovery yaptım. lan üzerinden internete girmiyor tanımlanamayan ağ yazıyor fakat wifi ile giriyor. bende wifi ile girip tüm updatleri tüm yamaları yaptım üstünde hiç bir antivirüs yok güvenlik duvarını kaldırdım. ama gene olmadı. tekrar recovery yaptım. gene wifiden internete giriyor ama ethernetten internete girmiyor ethernet sağlam dirverler güncel iş yerindeyim burdada ağdaki work grubdaki pcleri görüyor ama gene internete girmiyor burdada DNS sorunu veriyor başka dns ler denedim gene olmadı mesela google dns lerini ama bunun yerine bir tane toshiba notebook vista yüklüydü onu recevery yaptım o sorunsuz çalıştı internete girdi fakat hp pavilion dv6500 notebook  3 gündür lan üzerinden internete sokamadım. ama wifiden veya wın ile internete giriyor. nerdeyse çıldıracam. sanırım hp nin bu modelindemi bir sorun var anlayamdım şimdi hp destek hattı ile irtibata geçmeye çalışacağım. bu konuda öneriniz nedir.

Teşekkürler.

hüseyin

Gönderildi : 06/08/2012 16:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

lan adaptör ayarladında hız ayarını otomatik anlaşmadan 

100Mbit çift yönlüye ayarla. sorun çözülür.

elle ip vermeyide deneyebilirsin. 

Gönderildi : 06/08/2012 17:09

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hızını 100mbit çift yönlü yaptım ip elle veridim tanımlanamayn ağ yazıyor .

gene internete girmedi.

Gönderildi : 06/08/2012 18:17

(@Anonim)

o zaman kablonuzda yada varsa switch vb.  cihazlarda yada portlarında sorun olabilir.

değiştirmeyi deneyin. 

Gönderildi : 06/08/2012 18:32

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ama cihazı iş yerine getirdim burada ağdaki bilgisayarları görüyor. onun için kablo veya port bozuk olamaz.

tanıla veya sorun çöz deyince DNS .... nolu dns için sistem yöneticinize baş vurun yazıyor.

ama internete girmiyor..şimdi tekrar recovery yapmaya başladım bakalım ne olacak..hp ile konuştum onlarda buraya getirin dedi.

ama mecidiyeköy gitmem lazım..

Gönderildi : 06/08/2012 18:47

(@Anonim)

bu arada farklı driver yüklemeyi denediniz umarım.

Gönderildi : 07/08/2012 02:55

(@AlpPOYRAZ)
Gönderiler: 7
Active Member

Bu tip bir sorunla daha önceden karşılaşmıştım.

1. Ethernet kartı driverını kurarken program olarak mı yüklüyorsun yoksa aygıt yöneticisinden mi tanıtıyorsun? Aygıt yöneticisinden tanıtmanı tavsiye ederim. Bazı program aracılığı ile yükleme yapılan driverlarda vista ve win7 de bu tip sorunlarla karşılaştım.

2. Eğer bu da olmaz ise kablosuz bağlantın ile ilgili driverları kaldırıp bir dener misin?

Kolay gelsin..

Gönderildi : 07/08/2012 12:50

Paylaş: