Forum

domain deki pc lerd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain deki pc lerde erişim sorunu

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@canserce)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba win2003 kurulu domain oramında son günlerde bazı kullanıcılarda hatta ben admin oturumunda açıtğım halde bende bile map li programlara yada ağ paylaşımlarına girerken domain dışından bağlanıyormuş gibi şifre istiyor paylaşımlarda hak problemi yok dedğim gibi admin kullanısıyla bağlandığım halde bu sorun var domainden çıkarıp tekrar aldığım halde aynı sorun devam etmekte event wiewer aşğıda verdimyardımlarınız için şimdiden teşekkürler

[img src= ]

Gönderildi : 02/08/2008 14:33

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba server versiyonu nedir SBS yada standart ?

Gönderildi : 02/08/2008 14:45

(@canserce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

enterprise edition

Gönderildi : 02/08/2008 15:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,, şifreler cacahelenmiş olabilir ..

start > run > control userpasswords2  yazıp manage passwords  kısmından gelen girdileri silerek denermisiniz ???

Gönderildi : 02/08/2008 17:52

(@canserce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

denedim reboot ettimm şifre istemedi ama burda olay ne anlamadım cash mi dolduda böyle yaptı

Gönderildi : 04/08/2008 13:02

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

- DFS servisinin Automatic olarak başladığından ve stop durumda olmadığından emin olun.
- TCP/IP Netbios Helper servisinin çalışıyor ve "Automatic" olduğundan emin olun
- Group Policy de Everyone için güvenlikle ilgili bir değişiklik yapmış olma ihtimalinize bakın?
Bir antivirüs porgramının o zaman diliminde sysvol ü tarama ihtimaline bir bakın?
Birde bu esnada dışarıdan aktif olarak yapılan bir virtual bağlantı var mı bunu kontrol edin.

Gönderildi : 15/08/2008 21:16

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Tüm clientlarda aynı sorun var anladığım kadarıyla. Bir kaç bilgisayarı domainden çıkartıp tekrar domain'e eklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer düzeliyorsa DC 'nize bir bakmanızı öneririm.

Mcafee var mı sisteminizde?

Qos'u netwrok bağlantısında kapatmayı deneyebilirsiniz.

Kullanıcılar standar user mı? Admin yapmayı denediniz mi?

Gönderildi : 15/08/2008 21:52

Paylaş: