Forum

Windows 7 Kısıtlama

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Kısıtlama

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@FahrettinYILMAZ)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 7 üzerinde sadece 1 program çalışsın istiyorum, O.S açıldığında bir script ile program açılsın Kullanıcı Adı ve Şifresini yazıp programı açsın. Kullanıcı hiçbir şekilde windowsa ulaşamasın. Belirli kısıtlamalar mevcut ancak istediğimi yapmam mümkünmüdür ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 16/07/2012 16:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba gpo ile yapabilirsiniz ama uğraştırır biraz ben mouse ile iki tıkla yapayım derseniz http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx bu programı inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/07/2012 16:12

(@FahrettinYILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herhangi bir program kullanmadan bunu yapmak istiyorum, açılışta çalışan script programı açacak daha sonrasında hiçbir şekilde windowsa erişim olmayacak.

Gönderildi : 16/07/2012 16:24

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
O halde işletim sistemi üzerindeki local group policy ile bu işi yapacaksınız. Öyle tamamen sizin istediğiniz bir script bulmak zor http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=gpo buradan biraz araştırma yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/07/2012 16:29

(@FahrettinYILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

Dikkat ettiğim kadarıyla her konuda her mesaja cevap veriyorsunuz ancak cevaplarınız sorulara çözüm niteliğinde olmuyor. Post sayınız artması amaçlımı cevap veriyorsunuz acaba? Konumuza dönecek olursak nereden yapılacağı konusunda bilgim var, GPO"dan yaptığım kısaltmalar yeterli olmadığı için sorunumu paylaşıyorum.

Cevaplarınız ÇÖZÜM niteliğinde olmadığı zaman lütfen cevap yazmayınız, bu durum zaman kaybına neden oluyor.

Teşekkürler.

Gönderildi : 16/07/2012 16:53

(@www-rizasahan-com)
_

Benim post sayımın artması ne bana nede memlekete katkı sağlamaz. Benim yardımcı olduğum arakdaşların teşekkürleri yeterli. Burada ücretli bir destek verip herkesin sorununu çözümek gibi bir mecburiyette yok. İnsanlar işlerinden zaman ayırıp birbirine yardım etmeye çalışıyor sizse burada bile insanları tahrik edip sinirlendirmeye çalışıyorsunuz.

Bu gün kendime söz verdim sinirlenmeyeceğim. Size verdiğim linkteki program bu işi 3 dakikada çözen bir program bunu ben iş yerimde 30 adet kiosk üzerinde çalıştırıyorum. Bu ücretli bir yazılım olduğundan bunu tercih etmediniz bunada saygı duyarım.

Size verdiğim gpo linkinde bu konular çok tartışıldı belki işinize yararyan bir şeyler çıkarda sorununuzu çözersiniz diye yardımda bulunmak istedim. Siz burada script olsun v.s. diyorsunuz. Limse Fahrettin beyin işine yarasın diye script yazmaz. İşinize yarmıyorsa yardımım post devam eder biriside farklı çözüm üretir.

Saygılar.

Gönderildi : 16/07/2012 17:06

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Rıza Bey,

Dikkat ettiğim kadarıyla her konuda her mesaja cevap veriyorsunuz ancak cevaplarınız sorulara çözüm niteliğinde olmuyor. Post sayınız artması amaçlımı cevap veriyorsunuz acaba? Konumuza dönecek olursak nereden yapılacağı konusunda bilgim var, GPO"dan yaptığım kısaltmalar yeterli olmadığı için sorunumu paylaşıyorum.

Cevaplarınız ÇÖZÜM niteliğinde olmadığı zaman lütfen cevap yazmayınız, bu durum zaman kaybına neden oluyor.

Teşekkürler.

Merhabalar,

Bu portal bugünlere, hiç bir ücret almadan -gönüllülük esasına dayanarak- kendi kişisel zamanından ayırıp birilerine birşeyler anlatıp bilgisini paylaşan ekip arkadaşlarmızla geldi. Her konuda yardımcı olmaya çalışıyor ki her konuda cevap vermiş. Postlarının kalitesi zaten ortada. Ayrıca post sayılarını bozdurup bir yerlerde harcayamıyoruz veya herhangi bir ücretle çarpılıp bir geri dönüşü olmuyor. Yeri geliyor sihirli küremize bakıp sorununu ileten arkadaşın sisteminde ne var ne yapmak istiyor bakmak durumunda da kalınıyor.

Buradaki arkadaşlar da sizin gibi bir işte çalışıyorlar ve vakitlerinin bir kısmını müsait oldukça burada insanların sorunlarına cevap vererek(verirken de yeri gelir araştırıp öğrenerek) geçirmeye çalışıyor.  Kimsenin şevkini kimsenin kırmaya hakkı yoktur.

Gönderildi : 16/07/2012 17:34

Paylaş: