Forum

Kullanıcıların masa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcıların masaüstü belgelerimdeki vs. dosyalarının yedeğinin alınması

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@serdarunal)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kullanıcıların masaüstü belgelerimdeki vs. dosyalarının otomatik olarak başka bir bilgisayara (örn. backup server) haftada 1 yada ayda 1 yedeğini almak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 22/06/2012 18:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba,

Bunun için 3.rd yazılımlar kullanabilirsiniz, script kullanabilirsiniz gelişmiş yedekleme kullanabilirsiniz. bu işlemi bir bilgisayari çinmi planlıyorsunuz, birden fazla bilgisayar için bu işlem yapılacak mı? Bu sistem için bir bütçeniz var mı? Ücretsiz bir şekilde mi bu işi yapmak istiyorsunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/06/2012 18:34

(@serdarunal)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

ücretsiz olarak birden fazla bilgisayara yapmak istiyorum.

Gönderildi : 22/06/2012 18:36

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

merhaba 

Acronis veya  Cobian backup kullanabilirsiniz 

Gönderildi : 22/06/2012 18:38

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

Cobian backup iyi

Gönderildi : 22/06/2012 19:45

(@serkanates)
Gönderiler: 1274
Üye

Takdir sizin ancak kullanıcı yedeklerini kullanıcıya bırakmak genelde dert oluyor. Siz her ne kadar bu işi prosedüre döküp resmi hale getirsenizde kullanıcılar bu yedeklerini takip etmiyorlar. Zamanlanmış görev oluştursanız ilgili zamanda bilgisayarları kapalı olabiliyor. Daha kötüsü bir şekilde işler yolunda gitmiyor ve yedekler alınamıyorken program uyarı verse dahi son kullanıcı bununla ilgilenmiyor ve bir felaket durumunda verilerini bilgi teknolojileri departmanından talep ediyorlar. Genelde serzenişte benzer oluyor; "hani bunların yedekleri alınıyordu ?" 

Bu bağlamda madem bu iş için bir sunucu ayırdınız, eğer disk ve network yapınızda müsaitse gezici profil "roaming profile" seçeneğini incelemenizi tavsiye ediyorum.

Dostlukla.. 

Gönderildi : 29/06/2012 01:52

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

XCOPY tool u ile bu işi bedavaya başarabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/316507.aspx

komutları yazarak bir bat dosyası hazırlayın, ayda bir kere çalışması için de schedule ayarlayın. yeterli olacaktır. xcopy ile kayıpsız veri yedekleyebilirsiniz

Gönderildi : 29/06/2012 02:03

Paylaş: