Forum

xp pro lisans etike...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp pro lisans etiketi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@serkanboztepe)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

Kullandığımız Pc' lerin bazılarında sadece lisans etiketi mevcut. Faturalarını bulamadım. BSA denetimlerinde fatura olması şart mı?

Bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim.. 

Gönderildi : 11/06/2012 15:53

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Lisans faturalarını ibraz etmeniz gerekmektedir. Sizin muhasebe içeridemi dışarıda mı bilemem ama zaten 10 yıl saklamak zorundalar mutlaka ellerinde vardır. Bir daha isteyin. Ayrıca size bir öneri ben her yeni ürün alımımda gelen faturanın bir fotokopisini çekerek o makinaya ait bir dosya oluşturup burada envanterini tutuyorum. İlerde çok rahat edeceğiniz bir sistem. Bu sistemde makina en zaman kimden alınmış üzerinde hangi lisans var v.s. her şeyi görebiliyorum.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/06/2012 15:58

(@serkanboztepe)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim...

Bir sorum daha olacak. Win 7 Pro Box FQC-00296  lisans aldım 8 adet ancak bunları bazı bilgisayarlardaki programlar nedeniyle kullanamıyorum. Bu lisanslar yerine xp kullanıyorum.Herhangi bir denetlemede problem yaşarmıyım.

Gönderildi : 11/06/2012 16:46

(@erdalsertkaya)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba!

Microsoft Çözüm ortağı; 

Bendeki faturalarda 2 adet, P4 pc, b.fiyatı850, tutar 1.900 şeklindeki faturada işletim sistemini BSA kabul etmiyor. Bu gerçeli lisans değil diyorlardı.

Konuyla alakalı geçen hafta telefon ile BSA'nın microsoft masasıyla görüştüm.

BSA diyor ki" Eğer bu fatura ile lisans alındığına kefil iseniz kendi el yazınızla bu faturada lisans olduğunu yazar imzalarsınız. Bu yöntem geçerlidir "diyor.

Gönderildi : 11/06/2012 16:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Teşekkür ederim...

Bir sorum daha olacak. Win 7 Pro Box FQC-00296  lisans aldım 8 adet ancak bunları bazı bilgisayarlardaki programlar nedeniyle kullanamıyorum. Bu lisanslar yerine xp kullanıyorum.Herhangi bir denetlemede problem yaşarmıyım.

Downgrade oalrak kullanabilirsiniz. Emin olmak gönlünüzü ferahlatmak adına 0212 336 69 99 nolu microsoft iletişim hattını arayabilirsiniz. Microsoft kullanıcı dostu rahat olun çekinmeden arayın sorun.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/06/2012 18:07

Paylaş: