Forum

Win7 Dosya Transfe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win7 Dosya Transfer Hızı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
317 Görüntüleme
(@sinan.caylak)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 2 Adet Windows 7 Makinamı tüm portları 1000 lik olan switche bağlıyorum bilgisayarlar arasında yaklaşık 2 gb bir dosya kopyalamaya çalıştığımda aktarım 12 mb/sn üstüne çıkamıyorum bilgisayarların her ikiside i5 makinalar bu aktarım hızının 100 mb/sn yakın değerler olması gerekmiyormu bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 10/06/2012 06:31

(@emircankurtkan)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Sisteminizde Firewall varmı ?

Firewall varsa dosyalar firewall'dan geçtiği için bu hız çok normal.Ben tam bilmiyorum benden sonra cevap yazacak hocalarım büyük ihtimal anlatacaktır.Bu dosyaları firewall'a göndermeden direk Pc'ye yönlendirebiliyorduk.Böylece 100 mb/s - 200 mb/s arasında bir hız alıyorduk.Hocalarımız bunun nasıl yapıldığını açıklar.

Eğer firewall yok diyorsanız belki Windows güvenlik duvarıda yavaşlatıyor olabilir.

Gönderildi : 10/06/2012 15:01

(@sinan.caylak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emircan Hocam Sistemimizde bir tane UTM Cihazı mevcut ama ben yukarıda yazdığım gibi kendi sistemiminden tamamen bağımsız 1 switch 2 adet pc yi switche bağlayıp denemeyi yapıyorum. Makinalar Üzerinde McAfee Antivirüs mevcut ama bunlarıda kapatıp deniyorum sonuç yine aynı

Gönderildi : 11/06/2012 01:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

windows feature içinden remote differential compression'u kaldirmayı denedinizmi ?

Gönderildi : 11/06/2012 02:38

(@sinan.caylak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet Windows Özelliklerinden Uzaktan Değişiklikleri Sıkıştırma Özelliğinide Kapattım Sonuç aynı 

Gönderildi : 11/06/2012 03:06

Paylaş: