Forum

win 7 Kernel-power ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 7 Kernel-power ve 6013 hatası

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
737 Görüntüleme
(@ferruhbaser)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

ıyı gunler, bu 6013 hatası(sistemin çalışır durumda kalma suresı xx sanıyedır) uzun suredır alıyorum bır turlude cozum bulamadım 3 kez garantıye verdım ama nafıle,aslında asıl olay once 6013 hatası alıp daha sonra laptopumun kendılıgınden sankı elektrık kesıntısı gıbı kapanması ve tekrar olay goruntuleyıcıyı actıgımda "kernel-power" hatası alıyorum.bir sistem uzmanı olarak bu sektorde daha yenıyım ama bu olayı bır turlu cozemedım ne yaptıysam,o yuzden üstatlardan yardım ıstıyorum.her turlu cozumu denedım;yazılımsal kontrol ettım,ısısını kontrol ettım(pc sogukkende kapanıyor),laptopa format attım,garantıye gonderıp ozellıkle donanımsal olarak arastırılmasını ıstedım ama gene yok gene yok!! kapanmasıda oyle sacma yerlerde oluyorkı;mesela ıslemcıyı zorlamak ıcın vmware de bır anda 4-5 sanal bırden acıyorum yada aralıksız oyun oynuyorum kapanmıyor ama mesela nette gezınırken yada pc ıcınde bırseylere bakarken daha sogukken alakasız yerlerde kapanıyor!! internette cok dolastım ama bır sonuc yok herkez saçmalamış,benim dusuncen sanki services konsolunda bır ayarlama yapmam lazım cunku kapanması komut gıbı ama hangısı? Lütfen yardımınızı beklıyorum...

Gönderildi : 09/06/2012 02:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Farklı bir işletim sistemi kurarak veya temiz bir win7 kurup hiç bir uygulama driver kurmadan test etme imkanınız oldumu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/06/2012 18:14

(@ferruhbaser)
Active Member
Konu başlatıcı

bende bugun onu denıycem bendekı orjinal home premium,bugun hocama goturdum laptopu oda volume ile işletim sisteminde uyuşmazlık yada çakışma var tarzında bir sey soyledi (yanı harddisk) ust surumlerını yukle duzelır dedı.Ultimate kurucam yada enterprise bırde oyle denıycem sonucları buraya yazarım cunku cok can sıkıcı bır durum herkez faydalansın!! ayrıca hala anlıyamıyorum madem boyle bır problem olucak neden ona gore bır orjınal yazılımla satmıyorlar bu laptopları anlamadım..

Gönderildi : 09/06/2012 22:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Sonucu bekliyor olacağız saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/06/2012 00:50

(@ferruhbaser)
Active Member
Konu başlatıcı

pc ye enterprise kurdum yaklasık 2-3 gundur kullanıyorum bı okadarda ıslemcıyı yoruyorum ama suana kadar kapanma sorunu yasamadım.Bu durum benı cok sasırttı demekkı home premium genel olarak sorunlu bir sürüm gıbıme gelıyor zaten pek bır ozellegıde yok.Pekı boyle sorunlar olucak ve sıkıntılar yasanıcaksa hala neden laptoplarda orginal home premıum verıyorlar anlamıs degılım,resmen korsana yada crackleme olayına teşvik ediyorlar!!

benden tavsıye arkadaslar eger pc nızde home premıum varsa kaldırın ve baska bır ust surum yukleyın cunku ben cok sıkıntı cektım bunun yuzunden en azından sızlerde ugrasmamıs olursunuz..

Gönderildi : 15/06/2012 04:11

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

chipset driveri ve HAL uyuşmazlığı olabilir, ya  CD de bir sıkıntı olabilirdi, bana göre home premium, bir ev kullanıcısı için gayet güzel bir işletim sistemi. işletim sisteminin özellikleri benim için yeterliyse belki hiç kullanmayacağım bir işletim sistemi için neden dha çok para ödesin ki insanlar!! öyle değil mi? Bence sizin bilgisayarınızda yukarıda bahsettiğim gibi bir sıkıntı vardı ve başka cd ile yükleyince geçti. neyse sorun hallolmuşya, önemli olan o değil mi.

Gönderildi : 15/06/2012 11:26

(@ferruhbaser)
Active Member
Konu başlatıcı

evet sorunum gectı tabıkı sızın dedıgınız gıbıde olabılır,ancak soyle bır sey varkı ben laptopu aldım 2 ay sonra bu sıkıntı olmaya basladı daha sonra garantıye verdım zaten driverlerı falan teknık servıs yukleyıp test ettıler.pc de event log da ozellıkle "volume" hatası alıyordum zaten,pc yıde tarattım nete baglanmadanda ıslem yaptım ne denedıysem olmadı ama enterprise kurulumu yaptım kendıne geldı cihaz.Üstelik laptopun markası Samsung boyle bır sorunun olmasıda cok zor.buarada home premium cogu kullanıcıya gore ıdealde olabılır ama benım pc de ve benım gıbı sorunu yasayan bırısı varsa home premium yaramıyor.

Gönderildi : 15/06/2012 13:48

(@ferruhbaser)
Active Member
Konu başlatıcı

Bugun gene kendılıgınden kapandı.Cok kotu bır durum cozemıyorum,altında sogutucu fan var,pilsiz kullanıyordum ve daha kullanalı yarım saat olmadı bıle muzık dınlıyordum nette dolasıyordum kendılıgınden elektrık kesıntısı gıbı gene kapandı.Artık cozum bulamıyorum ne yaptıysam ne denedıysem,kime goturduysem pc yı olmuyor kımse cozemıyor.Eğer bilginiz varsa lütfen paylasın arkadaslar..

Gönderildi : 16/06/2012 17:36

Paylaş: