Forum

ag üzerinden s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ag üzerinden sql manager studio calıştırma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
374 Görüntüleme
(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba cozumparklılar... 🙂

sorunum söyle ... yardımcı olursanız sevinirim...Sorunu gecici bir süre de olsa farklı bir şekilde çözdüm. 1 ay zamanım var yani...

diyelim ki..

192.168.10.12 adresinde sql manager studio programı var.

kullanıcılar ise 192.168.10.13 adresinden ts üzerinden logo ya baglanıyor.

bir tane sql update dosyası mevcut. 192.168.10.13 adresine baglanan kişi bu update sql i bu makina üzerinden calıştırcak. ama bu makina sql menager studio olmadıgı için calıştıramıyor. bende 192.168.10.12 adresinde kurulu olan sql studio manager ın kısa yolunu 192.168.10.13 ün c sine yada masaüstüne gönderdim. 192.168.10.13 üzerinde de bu kısayolu calıştırdım. calıştırdıktan sonra calıştırım mı diye soruyor. bende calıştır diyorum öyle kalıyor. denedigim yöntemler

kısaca a makinasında calışan programı b makinasına kısayol oluşturarak calıştırmak istiyorum

bildigim yöntemleri yazayım ve denedim bunları.

1-192.168.10.12 deki sql manager kısayolunu 10.13 e attım. hedefe git dedigimde 10.12 ye gidiyor. başlama yerini hem hedef klasörü hemde local deki c:\ klasörünü gösterim calışmadı.

10.12 deki sql manager klasörünü paylaşıma actım map ettim 10.13 de tekrar kısayol oluşturup denedim calışmadı. Logo kısayolunu aynen oraya da uyguladım tabi adresler farklı olcak sekilde gene olmadı. nerde hata yapıyorum.. anlamadım...

yardımlar icin teşekkür ederim...

Gönderildi : 19/04/2012 20:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4357
Co-Helper

O kısayol o makineye ait kısayol olur ağ üzerinden öyle çalıştıramazsınız onu, çalıştırmak istediğiniz şey çalıştırılabilir .exe file değil adı üstünde manager. Çalıştırmak istediğiniz bilgisayara da Manager kurmak durumundasınız (DB'lere bağlanacak) yada uzak masaüstü yapacaksınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/04/2012 21:31

Paylaş: