Forum

win7 vpn ile radmin

Bildirimler
Hepsini Temizle

win7 vpn ile radmin

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
945 Görüntüleme
(@HarunYILDIRIM)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar. evde masaüstünden vpn yaptığımda owa (dışardan erişim yoktur normalde) dc ve exc serverlarıma birebir erişebiliyorum.ama paylaşılan dosylarıma erişemiyorum.mesela işyerinden \\fileserver\d$ yaptığımda erişemiyorum. bunun nedeni ne olabilir?

son olarakta işyerinde radmin kullanıyorum ve radmin gruplarına dahilim. pc lere bağlanıyorum işyerinde. evde nasıl yapabilirim? kurmam yeterli olur mu?

iş yerinde domaine dahil makina ama evdeki değil bu engel olur mu? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

teşekkürler

Gönderildi : 14/04/2012 04:24

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

merhabalar. evde masaüstünden vpn yaptığımda owa (dışardan erişim yoktur normalde) dc ve exc serverlarıma birebir erişebiliyorum.ama paylaşılan dosylarıma erişemiyorum.mesela işyerinden \\fileserver\d$ yaptığımda erişemiyorum. bunun nedeni ne olabilir?

son olarakta işyerinde radmin kullanıyorum ve radmin gruplarına dahilim. pc lere bağlanıyorum işyerinde. evde nasıl yapabilirim? kurmam yeterli olur mu?

iş yerinde domaine dahil makina ama evdeki değil bu engel olur mu? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

teşekkürler

File Server in ip adresini yazarak deneyebilirmisiniz? belki isim çözebilmek için Netbios isim çözümleyemiyor olabilir.

ama paylaşılan dosylarıma erişemiyorum.mesela işyerinden \\fileserver\d$ yaptığımda erişemiyorum. bunun nedeni ne olabilir? 
her iki kısımda da erişemiyorsanız izinlerle ilgilidir. ama sadece evden erişemiyorsanız portlarla ilgili olabileceği kanısındayım. Evde radmin kurduktan sonra evdeki bilgisayara sabit ip vererek o ip ye modem üzerinden 4899 u açmanız gerekiyor daha sonrasında bağlanabilirsiniz. domaine dahil olup olmaması sorun teşkil etmez.

Gönderildi : 14/04/2012 11:54

Paylaş: