Forum

HP 2035N - HP P2014...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP 2035N - HP P2014 yazıcılarda sürekli çıktı alma sorunu hk..

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,417 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sistemimde çoğu makinelerime Windows 7 x64 kurulumu yaptıktan sonra HP yazıcılarda sitesinden orjianl ve son sürüm yazılımını indirmeme rağmen aynı çıktıyı sürekli yazdırma sorunu ile karşılaşıyordum.

Sorunu HP Universal PCL 5 driverı ile çözebildim.

HP yazıcılarda sürekli çıktı problemi çözümü

Eski driverı kaldırıyoruz,
Yazıcı ve Fakslar – Yazıcı üzerinde sağ buton - Aygıtı Kaldır diyoruz.  Fakat sürücüsü aygıtı kaldırınca kalkmıyor.

Daha sonra - Denetim Masası - Yönetimsel araçlar - Yazdırma - Sürücü buradan da yazıcının sürücüsünü bulup siliyoruz. Şayet tam olarak driver kalkmadıysa. Inf dosyası vb.. hata var ise bilgisayarınızı restart ettikten Yönetimsel araçlardan tekrar sürücü driverını kaldırıyoruz.

Tamamen driver kaldırıldıktan sonra;
Yazıcı ekle- Yerel Yazıcı - LPT1 diyerek gözattan indirmiş ve Extrach etmiş olduğunuz HP Universal x64 için PCL5 driverını kuruyoruz.

kurulum işlemi bitince Yazıcılar - sağ buton - yazıcı özellikleri - Bağlantı noktalarından yazıcının network üzerindeki gerçek bağlantı noktasını gösteriyoruz.

Sorun yaşayan arkadaşlarımıza faydalı olması dileğiyle.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/04/2012 13:01

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Bilgi için tşk ederiz..

Gönderildi : 07/04/2012 22:13

(@serkanakbaba)
Gönderiler: 13
Active Member

Benim çözümüm de bu oldu "Çift yönlü yazdırma desteğini etkinleştir" seçeneğini iptal ederseniz sorununuz düzelecektir.

Gönderildi : 11/06/2012 12:34

(@serkanakbaba)
Gönderiler: 13
Active Member

Benim çözümüm de bu oldu :yazıcı özelliklerinden "Çift yönlü yazdırma desteğini etkinleştir" seçeneğini iptal ederseniz sorununuz düzelecektir.

Gönderildi : 11/06/2012 12:34

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Benim çözümüm ise;

aygıt kur diyerek kurulum yapmak.

Gönderildi : 11/07/2013 21:22

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Teşekkürler. Bilgilendirme için.

Gönderildi : 17/07/2013 12:40