Forum

msdn türkç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

msdn türkçe xp nin iso su yok.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar.

biz msdn üyesiyiz, oradan microsoft ürünlerini indirip kurabiliyoruz. ingilizce xp nin iso dosyası var ama türkçe xp nin iso su yok, onun yerine exe dosyası var. onuda açında cd nin içinde dosyalar var ama tabiki bunu cd ye yazınca bootcd olmuyor bana iso lazım veya bunu nasıl bootcd şeklinde yapabilirim. veya exe dosyası içinde sıkıştırlmış xp yi ben nasıl yükleyeceğim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/02/2012 11:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba
Exe olan dosyayı açarak isobuster, magiciso gibi programlarla iso formatına çevirin.Sonrasında cdye yazabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2012 11:24

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hemen deneyeceğim.

Gönderildi : 07/02/2012 12:07

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

selamlar

isobuster yükledim ama bununla nasıl exe dosyasını iso gibi cd ye yazacağımı anlayamadım?

bunun kolay yolu nasıldır?

teşekkürler

Gönderildi : 07/02/2012 13:44

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

internette bunu buldum oldu.

<<

Merhabalar,

İndirmiş olduğunuz XP yukarıda belirtmemişsiniz ama, eğer EN değil'de farklı bir dil'de indiriyorsanız, .exe  olarak inme ihtimali'de var. Bunun ile ilgili Eopen sitesinde sizi nasıl .iso olarak yazdırabileceğinize dair gerekli yönlendirmeler bulunmaktadır. Bunun ile ilgili 3th party programlardan kullanmanız gerekmektedir.

ilgili exe dosyası aslında sadece sıkıştırılmış CD içeriği ve bir imaj değil.

Yapılması gereken işlem var olan bir cdden boot imajı kopyalamak arkasından exe dosyasını bir klasöre çıkartmak. içindekileri boot imajı ile birlikte boot edilebilir olarak yazmak.

1. Ben kişisel olarak IMG Burn isimli programı kullandığımdan bu programlardaki adımı anlatacağım. ilk olrak var olan boot edilebilir herhangi bir Wİndows XP cd'sini sisteminize yerleştirin.

2. Write Files to Disk seçerek yeni bir CD oluşturmaya başlayın.

3. Sol taraftaki menüden Advanced sekmesine geçin. Alt sekmelerden Bootable Disk sekmesine geçin.

4. Bu alanda Extract Boot Image başlığı altından cdnin takılı olduğu cd-rom sürücüyü seçin ve kaydetme işaretine tıklayın. Dosyayı istediğiniz bir yere kaydedin.

5. Dosya kaydedildikten sonra Exe dosyasını çalıştırıp içerisindeki bilgileri bir kalsöre çıkarın.

6. Windows XP CDsini çıkarıp boş cd takın IMG Burn programında Biraz önce bulunduğunuz sekmede Make IMage Bootable seçeneğini işaretleyin.

7. Boot Image karşısındaki alan içerisine biraz önce kaydettiğimiz imaj dosyasının yolunu gösterin.

8. Source kısmında browwse folder butonuna tıklayın dosyaların içerisinde bulunduğu klasörü seçin ve ekleyin.

9. Bu noktada aşağıdakine benzer bir uyarı alacaksınız. BU uyarıya evet diyerek devam edin:

You've only selected 1 folder!

C:\WindowsXP\

Does the 'WindowsXP' folder content represent what should be the root directory content?

(Otherwise, the 'Documents' folder will be visible in the root directory of the image.)

Sonrasında yeni bir windows xp kuruum cdniz hazır olacaktır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/02/2012 15:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Geçmiş olsun.Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2012 16:24

Paylaş: