Forum

Hp Probook 4530s e ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Probook 4530s e Windows 7 Home Premium x86 Kurma Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@SalihELUSTU)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elimdeki yeni Hp Probook 4530s laptop a Windows 7 Home Premium x86 kuruyorum Kurulum işlemini bitirdikten sonra bilgisayar son olarak kendini resetliyor  Windows Başlatılıyor yazısının ve Windows logosunun olduğu bölümde kalıyor, enteresan olan normal bir bilgisayar açıldığında masaüstünü gördüğümüz anda çıkan ses çıkıyor laptop dan fakat ekran bahsettiğim bölümde kalıyor, hiçbir şekilde masaüstünü göremiyorum. 

Kurulum yapmış olduğum Cd den şüphelenerek aynı Cdn den kendi sanal makinama kurulum yapmayı denedim herhangi bir problem çıkmadı.

Hdd ve Ram leri Hp nin kendi yazılımları ile test ettim, test işlemi başarı ile sonuçlandı.

BIOS u resetleyip denedim, sonuç aynı. 

Güvenli Modda açmayı deniyorum, dosyaları aktardıktan sonra kalıyor.

Laptop a Windows 7 Professional x86 ve Windows Xp Professional kurulumu yaptım böyle bir problemle karşılaşmadım.

Denediklerim dışında aynı Cd den sanal makinaya kurulum yaptığımda problem çıkmamasına rağmen yinede Cd den olduğunu düşünmekteyim, henüz farklı bir Cd den deneme fırsatım olmadı.

Sizlerin önerebileceği farklı çözüm yolları varmıdır ? 

Gönderildi : 06/11/2011 16:02

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Donanımları Test Etmişsin Kardeş Aklıma Tek Bişi Geliyo Driver Uyumsuzluğu Olabilir mi ??? Acizane Fikrimi Söyledim Başıma Gelmiştide.

Gönderildi : 07/11/2011 00:41

(@SalihELUSTU)
Active Member
Konu başlatıcı

Donanımları Test Etmişsin Kardeş Aklıma Tek Bişi Geliyo Driver Uyumsuzluğu Olabilir mi ??? Acizane Fikrimi Söyledim Başıma Gelmiştide.

Driver uyumsuzluğu olabileceğini tahmin etmiyorum çünkü kurulum sonrasında masaüstünü görme fırsatım bile olmuyor dolayısıyla driver kurma ihtimalim olmadı.

Gönderildi : 07/11/2011 03:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

win7 pro cdsini eicfg remover ile tüm sürümleri kullanabileceğin hale getirip yeniden dene

orijinal değilse cd problemli bence MD5 kontrolünü yapmanı önderirim bu en hızlı işemdir.

Gönderildi : 07/11/2011 04:44

(@SalihELUSTU)
Active Member
Konu başlatıcı

win7 pro cdsini eicfg remover ile tüm sürümleri kullanabileceğin hale getirip yeniden dene

orijinal değilse cd problemli bence MD5 kontrolünü yapmanı önderirim bu en hızlı işemdir.

Bu yöntemle problem ortadan kalkmıştır, teşekkürler... 

Gönderildi : 08/11/2011 03:45

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Geri Dönüş İçin Teşekkürler...

Gönderildi : 09/11/2011 17:13

Paylaş: