Forum

Windows 7 Gpo Ayarı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Gpo Ayarı Resetleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
630 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

WİN 7 DE UYGULANAN GPEDİT.MSC AYARI FARKLI BİR OTURUMDAN ADMİN OLARAK AÇILDIĞINDA GPEDİT AYARI DEĞİŞTİRİLDİKDEN SONRA KULLANICI AYARLAMALARI FİLAN DEĞİŞMİYOR WİNDOWS ALTINA BU GPO LARI NEREYE ATIYOR YADA BU GPO LARI RESETLEME GİBİ İMKANIMIZ VARMIDIR...?

Gönderildi : 29/09/2011 17:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Tümü sıfırlamak için; C: > windows > system32 > grouppolicy  silin > Makina veya usere ait olan için > machine > veya  User >  registry.pol
silin.

Gönderildi : 29/09/2011 21:21

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bazı sistemlerde yok ise ne olacak peki... gpedit.msc den ayarlanmış ama gpo içi boş windowsda ama yaptığım değişiklikler hala değişmiyor...

Gönderildi : 30/09/2011 12:14

(@Anonim)

Muhtemelen yanlış yere baktınız."gpetid.msc" geçerli olduğu sistemde vardır.

Aynı dizinde iki adet  var.

"GroupPolicy" içeriğine bakaçaksınız

."GroupPolicyUser "  içeriği boştur.

"GroupPolicy" görebilmeniz için;

Klasör seçeneklerinden, gizli dosyaları ve korunan dosyaları göster olarak değiştirmelisiniz.

Gönderildi : 01/10/2011 11:26

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ben kısacası gpedit.msc için kullanıcı bazlı yapılmış ayarların resetlenmesini istiyorum normal ad den yapılmış olan değil... ad den yapılmış olanı sadece ad den kaldırabilirsin zaten...

Gönderildi : 01/10/2011 14:25

(@Anonim)

Farklı birşey söylemiyorum.

Lakin sizin beyanınıza istinaden  cevap verdim orda admin tarfından kulanıcıya yapılan kıstlama diye bir ifade yok bunu yeni söylüyorsunuz.

Böyle bir durum varsa admine rica et kısıtlamayı kaldırsın veya neye karar kıldıysa onda kal bence en güzeli budur.

Gönderildi : 03/10/2011 13:27

Paylaş: