Forum

Notebook Genel Soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Notebook Genel Sorunu

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@muhammedkontek)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

S.A
Arkadaşlar elimde t3500 CPU ya sahip DATRON bir notebook var.

Ürünün sıkıntısı 3 defa ( 2 defa win7 , 1 defa XP SP3 ) kurmama rağmen makinaya herseyı donanım driver vs normal sekılde kuruyorum ve makına ile defalarca restart yapıyorum.Sonrasında makınayı kapatıp aksam işten geldiğimde actıgımda makına bir türlü acılmıyor ve sistem restart atmaya baslıyor.

Üzerinde 512 mb DDR2 667 mhz ram vardı ben üzerine 2 gb ddr2 667 mhz ram ilavesi yaptım.sistemi gerek 512 ram ile gerek  2gb ram ile ayrı ayrı calıstım ve sonuc duzelmedi ramlarda sorun vardır ihtimali ile

Sizce Sorunlarla ilgili olarak çözüm veya çözüm önerileri neler olabilir görüş ve düşüncelerinizi almak istiyorum. 

Gönderildi : 16/09/2011 02:00

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Ben siradan soyle baslayayim

1- Bataryada problemi olabilir, Bataryayi cikar, direk  adaptor ile kabloyla calistir

2- Power adaptorunde sorun olabilir. Eger yedek varsa elinde oyle bir dene

3- Laptopun icindeki Cooling fanda sorun olabilir., icini acip bi temizle,

4-bios ayarlarini fabrika ayarlarina geri getir

Benim aklima gelenler bunlar

Gönderildi : 16/09/2011 08:03

(@yavuztasci)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhaba.

İşlemci sıcaklığını kontrol ettiniz mi acaba?. İşlemcinin gereğinden fazla ısınması da sisteminizin restart olmasına sebebiyet verebilir.

Gönderildi : 16/09/2011 09:24

(@muhammedkontek)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler ama sanırım sorun yanlıs anlasılıyor.

Anlatmak istediğim olay ; Ben laptop u  gerek işletm sistemi gerek driver ve gerekse programlarıda kurduktan sonra kullanıyorum o aksam kapatıpda yarın açmak istediğimde notebook başlayamıyor , onarma yapmak istiyor.sürekli windows sorun algılayıp sürekli restart atıyor.

Yani makina kullanırken ıslemcı ısınmasından dolayı bişey değil olsa idi makina kullanırken kapanırdı.Halbuki öyle bişey yok.Notebook u ısım bıttıkten sonra kapatıyorum ve ertesı gun acmak istediğimde işletim sistemi başlayamıyor.

Gönderildi : 16/09/2011 23:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

diski değiştir

Gönderildi : 17/09/2011 17:45

(@onurkaraca)
Gönderiler: 4
Active Member

İOZ dediği gibi disk ki değiştir değiştirmeden önce xp kur aynısını yapıyorsa sorun disk tedir 

Gönderildi : 23/09/2011 13:20

(@onurkaraca)
Gönderiler: 4
Active Member

Denildiği gibi sorun diskte olabilir sorun diskten kaynakladığını anlamak için üzerindeki işletim sistemini xp ye çevir test et aynısını yapıyorsa diskten dir.

Gönderildi : 23/09/2011 13:22

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Disk fitness test ile harddiskinizde sorun varmı yokmu kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 26/09/2011 12:35

Paylaş: