Forum

Aynı Ortamda Client...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı Ortamda Client bilgisayarları izleme.

14 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
2,466 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba:

Arkadaslar Elımde  2 Tane  Hastahane  Bulunmakta. Her iki  Hastahanede  toplam 30   bilgisayar var. Bu Bilgisayarlara  bilgisayar izleme  programı kurmak istiyoruz. Bu  Program  Personel  bilgisayarda ne işlem yapıyor nasıl kulanıyor ve  aynı anda  izlemek istenıyor.Bunun İçin  Hangi Programı  önerirsiniz? Ya da Öyle bi Program  Mevtur Mu ? Facebook Msn Vb Yerlere  giriyormu  girmıyor Mu Onu izlemek için bilgisayar izleme  programı arıyoruz.  Hangi program önerirsiniz? Tşk ederim Şimdiden.

Gönderildi : 14/09/2011 22:24

(@TanerSencan)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Merhaba

Netcontrol 2 ' yi kullanmıştık bu tür bir kaç personeli izlemek için ayrıntılı güzel bir yazılım . İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/09/2011 22:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Radmin kullanabilrisin. Kurulumdan sonra options kısmından gizlilik yarlarını yapabiliyorsun.

Gönderildi : 15/09/2011 03:01

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Radmin bu konuda alanında uzman diyebilirim. Çünkü bir bilgisayarı izlemenin ötesinde piyasada ki muadillerine nazaran çok daha hızlı ve güvenli ayrıca uzaktan bağlandıktan sonra o bilgisayar üzerine yapamayacağınız herhangi bir aksiyon nerede ise yok, nerdeyse LAN'dan LAN'a dosya transferi yaparken aldığınız hızı LAN'dan WAN'a da alabiliyorsunuz. Şayet makinaların INTEL AMT desteği var ise uzaktan makinaları açabiliyor ve BİOS ayarlarına kadar girebiliyorsunuz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 15/09/2011 11:58

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Radmin bu konuda alanında uzman diyebilirim. Çünkü bir bilgisayarı izlemenin ötesinde piyasada ki muadillerine nazaran çok daha hızlı ve güvenli ayrıca uzaktan bağlandıktan sonra o bilgisayar üzerine yapamayacağınız herhangi bir aksiyon nerede ise yok, nerdeyse LAN'dan LAN'a dosya transferi yaparken aldığınız hızı LAN'dan WAN'a da alabiliyorsunuz. Şayet makinaların INTEL AMT desteği var ise uzaktan makinaları açabiliyor ve BİOS ayarlarına kadar girebiliyorsunuz.

İyi Çalışmalar

Zaten Arkadasın biri  bana Onu  Onerdi  Ve Suan Kurdum Çalıştırdım Onu Denıyorum Radmin  Programı  gayet  kulanışlı..

Gönderildi : 15/09/2011 14:01

(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member

Merhaba,

Çalıştığım iş yerinde NetSupport School programını kullanmaktayım. Program genel olarak istediğinizi tam anlamıyla veriyor.

Yönetici panelinde tüm bilgisayarları anlık olarak görebiliyorsunuz. Dilerseniz istediğiniz bilgisayarı seçerek tüm hareketlerini izleyebiliyorsunuz.

-Bunun dışında bu program ile;

-İzin verilen yada izin verilmeyen internet sitelerini ayarlıyabiliyorsunuz

-Arama motorlarında istediğiniz arama sorgularını yasaklayabiliyorsunuz

-Çalıştığı programları görebiliyor ve dilerseniz belirli bir liste yapıp bu programların çalışmasını engelleyebiliyorsunuz

-Tüm bilgisayarlarda dosya yönetimi yapabiliyorsunuz, bu sayede bütün bilgisayarlara yapılması gereken program güncellemerini oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz.

- Messenger, skype gibi sohbet programlarını engelleyebiliyorsunuz.

-Ağınızdaki bilgisayarların usb flash disk kullanmalarını engelleyebiliyorsunuz.

Ve sayamadığım bir çok özelliği ile güzel bir program. Ayrıca client lerde az bir kaynak harcadığını farkettim.  

Gönderildi : 17/10/2011 19:32

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalıştığım iş yerinde NetSupport School programını kullanmaktayım. Program genel olarak istediğinizi tam anlamıyla veriyor.

Yönetici panelinde tüm bilgisayarları anlık olarak görebiliyorsunuz. Dilerseniz istediğiniz bilgisayarı seçerek tüm hareketlerini izleyebiliyorsunuz.

-Bunun dışında bu program ile;

-İzin verilen yada izin verilmeyen internet sitelerini ayarlıyabiliyorsunuz

-Arama motorlarında istediğiniz arama sorgularını yasaklayabiliyorsunuz

-Çalıştığı programları görebiliyor ve dilerseniz belirli bir liste yapıp bu programların çalışmasını engelleyebiliyorsunuz

-Tüm bilgisayarlarda dosya yönetimi yapabiliyorsunuz, bu sayede bütün bilgisayarlara yapılması gereken program güncellemerini oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz.

- Messenger, skype gibi sohbet programlarını engelleyebiliyorsunuz.

-Ağınızdaki bilgisayarların usb flash disk kullanmalarını engelleyebiliyorsunuz.

Ve sayamadığım bir çok özelliği ile güzel bir program. Ayrıca client lerde az bir kaynak harcadığını farkettim.  

Hocam  Bu NetSupport School  Programı lisanslı Mı yoksa  Lisansız Mı? lisanslıysa  Ne kadara  patlar bize  Yaklasık iki  hastahenede 35  bilgisayar var.

Gönderildi : 17/10/2011 21:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yazılım bildiğim ve araştırdığım kadarıyla lisanslı. Lisans ücreti  vb. bilgiler için TRde  http://www.netsupportsoftware.com/reseller/country_reseller.asp?country_id=64&Submit=Go  iletişiem geçebilirsiniz.

Gönderildi : 19/10/2011 05:46

(@TuranCan)
Gönderiler: 6
Active Member

DesktopGate güçlü bir yazılım tavsiye ederim.

Personelin hepsini uzaktan haberleri olmadan izleyebilir ve yönetebilirsin.

http://www.desktopgate.com/   

Kendi server'ı var böylelikle ister şirket icerisinde ister sirket dışından bağlanıp şirketteki tüm bilgisayarları yönetebilirsin.

Personelin yaptığı tüm bilgileri anlık olarak kayıt altına alıyor gezindiği web siteleri, kullandığı ve açtığı yazılımları kopyaladığı dosyaları cd, usb takildi vs kopyalandi gibi bütün verileri kayıt altına alıyor.

Gönderildi : 08/12/2011 00:45

(@gokselarslan)
Gönderiler: 135
Estimable Member

dameware

Gönderildi : 10/12/2011 03:18

(@TuranCan)
Active Member

DesktopGate e göre;

Netop school , Dameware ve imonitor gibi yazilimlarin en büyük eksiği kendi server larının olmaması ve şunlar.

1) Desktopgate 'in kendi serverı var böylelikle tüm clientler bu server üzerinden tcp bağlantısı kuruyor ve hazırda bekliyor. İster şirket içinden ister şirket dışından bağlantı kurup yanınızdaymış gibi tüm işleri yapabiliyorsunuz.

2) yeniden başlatılımış ve switch user işlemlerinde bilgisayarın login ekranına ulaşabiliyor olmak.

3) ekran performansı çok başarılı buldum.

4) tüm personelin ekranını aynı anda izliyorsun.

5) belirlediğiniz anlık aktivite durumunu alabiliyorsunuz

6) yönetici yetkilendirmesi mevcut böylelikle istediğiniz departmanı istediğiniz yöneticiler görebiliyor.

daha bir çok çok güzel özellik mevcut sitesinden bakabilirisiniz.

Gönderildi : 12/12/2011 12:28

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

DesktopGate e göre;

Netop school , Dameware ve imonitor gibi yazilimlarin en büyük eksiği kendi server larının olmaması ve şunlar.

1) Desktopgate 'in kendi serverı var böylelikle tüm clientler bu server üzerinden tcp bağlantısı kuruyor ve hazırda bekliyor. İster şirket içinden ister şirket dışından bağlantı kurup yanınızdaymış gibi tüm işleri yapabiliyorsunuz.

2) yeniden başlatılımış ve switch user işlemlerinde bilgisayarın login ekranına ulaşabiliyor olmak.

3) ekran performansı çok başarılı buldum.

4) tüm personelin ekranını aynı anda izliyorsun.

5) belirlediğiniz anlık aktivite durumunu alabiliyorsunuz

6) yönetici yetkilendirmesi mevcut böylelikle istediğiniz departmanı istediğiniz yöneticiler görebiliyor.

daha bir çok çok güzel özellik mevcut sitesinden bakabilirisiniz.

Turan Bey DesktopGate lisanslı mı lisanslıysa bu bize 40  bilgisayarda  ne kadar  maliyet  cıkar? detaylı bi bilgi verirsenız sevinirim..

Gönderildi : 13/12/2011 12:20

(@TuranCan)
Active Member

Merhabalar Sida Bey,

Evet lisanslı biz 26 makina için aldık ancak finans bölümü ödemeyi yaptığı için o konuda pek bilgim yok ancak 2000 le 3000 arası birşeyler deniyordu.

Ücretini fazlası ile hak etti çünki şirketin yarısı oyun, msn ve facebook da takılıyormuş :))

bir pazarlama elemanıda şirkete ait müşteri bilgilerini alırken kayıt altına alındı kısacası şiddetle tafsiye ediyorum.

Buradan iletişime geçebilirsiniz çok hızlı dönüş yapıyorlar.

http://www.desktopgate.com/Contact.aspx

Gönderildi : 14/12/2011 19:40

(@cihantuna)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar, 

Ben de Desktopgate yazılımını öneriyorum , firma olarak 10 kullanıcı aldık lisans ücretleride satış ve satış sonrası servisleri de en az program kadar başarılı , sadece uzak erişim ve izleme değil raporlama da yapabildiğiniz için çok fonksiyonlu bir program tavsiye ederim  

Gönderildi : 11/01/2013 17:22

Paylaş: