Forum

windows 7 ics

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7 ics

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@AbdullahBoztas)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar.

ben geçici olarak bir bağlantı oluşturmak istiyorum. şu an metro ethernet bağlattık. switchde sonlandırıldı. ben de ordan cat 5 ile internete çıkabiliyorum. telekom tarafından tek bir ip adresi verildi onunla sadece bir bilgisayar internete çıkabiliyor. Router ı 2 hafta sonra alacaz. şu an için ethernet yapısıyla windows 7 de internetı paylaştırıyorum Diğer pc ler de windows 7 kurulu. interneti paylaştıyorum fakat diğer pclerin burdan internete çıkması için nasıl bir ayar yapmalıyım. teşekkürler.

Gönderildi : 08/09/2011 14:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bu bilgisayarın ip adresini diğer bilgisayarlarda GW olarak yazmanız ve birde geçerli bir dns vermeniz ( 8.8.8.8 vb ) yeterli olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/09/2011 14:19

(@AbdullahBoztas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam diğer bilgisayarlara ip olarak 192.168.1.x subnet 255.255.255.0 gateway e de interneti paylaştırdığım bilgisayarın ip adresini girdim. Fakat ip alamadığı için internete giremedi. 

Gönderildi : 08/09/2011 14:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Bilgisayarda kaç adet ethernet kartı var ve siz hangi kartı paylaştırıyorsunuz ?

Paylaştırdığınız kart otomatik olarak 192.168.137.x havuzuna döner ve diğer ethernet kartınında metroya bağlı olması gerekli, tek interface varsa zaten paylaşım çalışmaz.

nasıl yapılacağı hakkında video aşağıdaki gibidir

http://www.youtube.com/watch?v=ifDyMaWC0Mk

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/09/2011 17:01

(@AbdullahBoztas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bilgisayarımda local ve wireless ethernet var. metro ethernet in ip adresini  local ethernet e tanıttım ve interneti paylaştım. Laptopumda wireless ağ oluşturdum ve bu da local etherneti paylaştığım için 192.168.137.1 li bir ip adresi aldı. Ofiste laptoplar, kendi laptopumda oluşturduğum wireless ağa bağlanıp internete çıkıyor. kablolu bağlantı yapan bilgisayarlara ip olarak 192.168.137.x subnet 255.255.255.0 gateway 192.168.137.1 yaptım. 2 tane kablo ile bağlanan bilgisayarı internete çıkışını sağlayamadım. wireless adaptör çözüm olabilir. fakat ip leri doğru bir şekilde vermeme rağmen kablo ile bağlanan bilgisayarları internete çıkaramadım.

Gönderildi : 08/09/2011 18:57

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

iyi günler,

Alt ağ maskesini C sınıfı yapmayı denedin mi. Bir keresinde benimde başıma geldi. XP işletim sistemi vardı ama. 255.255.255.0 yerin 255.255.0.0 yapıp bir denemeni isterim. Diğer bir çözüm wireless olsada belli bir bağlantıdan sonra sistem çökebiliyor. Basit routerlar bile 12 bağlantıyı kabul ediyor.

Gönderildi : 08/09/2011 19:12

(@AbdullahBoztas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarların çoğu win7.subnet,ip,vs. birçok ayarlama yaptım.kabloyla internete bağlanan bilgisayarlar için farklı bir senaryo uygulayacam artık. Sistem 2 hafta sonra kurulacak. Bu geçici bir çözüm zaten.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 09/09/2011 01:16

Paylaş: