Forum

HDD Görün...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HDD Görünmüyor

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Çözümpark sakinleri benim şöyle bir sorunum oldu. Elimde 1TB Segate marka hdd var onu ntfs biçiminde biçimlendirdim. Daha sonra dos ortamında fat32 yapayım dedim. convert /fs:fat32 komutunu kullandım lakin daha sonra hdd görünmemeye başladı. Sanırım hdd sıkıntı oldu. Bunu tekrar nasıl görünür hale getirebilirim.

Gönderildi : 03/08/2011 15:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

diskin içinde veri yoksa tekrar formatlamayı denediniz mi?

Gönderildi : 03/08/2011 16:08

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

HDD görünmüyor. Muhtemelen dönüştürme esnasında sıkıntı oldu formatı bozuldu. Daha da göremedim hdd yi. Tekrar formatlamak için taktım lakin görünmüyor.

Gönderildi : 03/08/2011 16:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

disk managerdan diske sağ tıklayıp başlat diyin.

eğer hiç görmüyorsa

bios ayarları veya fiziksel bağlantıkalaır kontrol edini

Gönderildi : 06/08/2011 21:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar Seyfullah Bey,

convert.exe aracı NTFS biçimini FAT32 biçimine çeviremez. Siz tam olarak hangi komutu verdiniz?

Gönderildi : 07/08/2011 16:13

(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member

fat32 de sınır olması gerekiyor bildiğim kadarıyla windows üzerinde komut satırında convert yaptığınızda disk büyüklüğü nedeniyle sıkıntı olmuştur. NTFS format atmanız bence daha iyi olur kullanım açısından.

Gönderildi : 08/08/2011 13:12

(@ErhanYILDIRIM)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba;

Evimde 2TB diskim var ve 1TB olarak ikiye böldüm. Win.XP 32bit SP3 işletim sisteminde sorunsuz görüyor. Sorun bence de format sırasında oluşmuş. Bilgisayarım-Yönet konsolundan diske ulaşarak sıfır format atmayı deneyin.

Alternatif olarak EASEUS Partition Master v6.5.1 Professional Edition programını da öneririm.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/08/2011 19:29

(@ErhanYILDIRIM)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba;

Evimde 2TB diskim var ve 1TB olarak ikiye böldüm. Win.XP 32bit SP3 işletim sisteminde sorunsuz görüyor. Sorun bence de format sırasında oluşmuş. Bilgisayarım-Yönet konsolundan diske ulaşarak sıfır format atmayı deneyin.

Alternatif olarak EASEUS Partition Master v6.5.1 Professional Edition programını da öneririm.

Saygılarımla.

Bu arada NTFS dosya sistemi kullanıyorum. Ancak FAT32'de maksimum 32GB'lık bölüm yaratıldığını okumuştum. Ona da dikkat etmek gerekebilir. 🙂

Gönderildi : 08/08/2011 19:35

Paylaş: