Forum

NetCat Oracle Port ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NetCat Oracle Port Yönlendirme Hakkında ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Router arkasında olan  bir xp client ' da  oracle (1521)  Routera - Firewalla  vs  nat yapmadan ,  erişim nasıl sağlıyabilirim. Netcat ile CMD yapabiliyorum fakat , oracle portunu    interface ' den  Wan ' a yönlendiremedim.  Oracle 1521 portundan  gidicek olan verileri NetCat ile bulunduğum lokasyonda PL-SQL ' den erişmek istiyorum.

Bulunduğum lokasyonda  1521 portunu nat yaptım.
Ayrıca netcat  ile şöyle bir port forwarding parametresi buldum. 

nc -l -p 8888 -c "nc example.com 8888"

Teoride böyle bir erişim oluyor mu ?

Gönderildi : 26/07/2011 12:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Oracle dan anlamam ancak amacınız dışarıdan gelen bir tcp isteğini içerideki bir makineye mi yönlendirmek ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/07/2011 18:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Evet.

Router arkasında uzak bir client ' a  RDP yapabilmek. 3389 nat yapmadan   netcat  veya alternatif bir  programcık bana  ters bağlantı yaptırabilir mi?

Bu senarya  başarılı olursa aynı  tcp isteiğini  1521 portundan kendi localime   yönlendirmek istiyorum.

Ucak bilgisayara  Teamviewer , logmein tarzı programlarla bağlanıyorum. Bu şekilde  erişimim  var  ama  onun dışında  networküne  müdale etmem imkansız.

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/07/2011 19:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

uzak makine bir NAT cihazı arkasında ise eğer siz ona net üzerinden ulaşmak için dış ip adresini kullanıyorsunuz bu da modem' e ulaşmak demektir ki NAT arkasında olduğu için mecbur port yönlendirme şart. NAT arkasındaki bir cihaza port yönlendirmeden ulaşmanız mümkün değildir.

Team viewer vb programlar agent çalıştırdığı için sizin bağlantı sağladığız sistemlere doğru port açmaktadır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/07/2011 00:36

Paylaş: