Forum

ie8 ve hotmail sayf...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ie8 ve hotmail sayfa kayması sorunu

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@RamazanBURCAKBAS)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Kurumumuzdaki bilgisayarlarda 8.0.7600.16385 sürümüne sahip ie8 kurulu. Bu bilgisayarlarda internette dolaşırken herhangi bir sıkıntı olmamasına karşılık ne zamanki hotmail hesabımıza girip maillerimize bakmak istediğimizde ekteki gibi sayfa kayması olmakta. Ancak evdeki bilgisayardan baktığımda(sürüm aynı sürüm) bu kayma olmadığını görüyorum.

Acaba sorun nerde?

Saygılarımla, 

Not: İlk etapta kullanılan framework versiyonundan olabileceğini düşündüm fakat kurumdaki bilgisayarlarda farklı framewrok versiyonları olmasına rağmen yine sonuç aynı kayma devam ediyor.

[img] [/img]

Gönderildi : 15/07/2011 02:07

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba arkadaşlar,

Kurumumuzdaki bilgisayarlarda 8.0.7600.16385 sürümüne sahip ie8 kurulu. Bu bilgisayarlarda internette dolaşırken herhangi bir sıkıntı olmamasına karşılık ne zamanki hotmail hesabımıza girip maillerimize bakmak istediğimizde ekteki gibi sayfa kayması olmakta. Ancak evdeki bilgisayardan baktığımda(sürüm aynı sürüm) bu kayma olmadığını görüyorum.

Acaba sorun nerde?

Saygılarımla, 

Not: İlk etapta kullanılan framework versiyonundan olabileceğini düşündüm fakat kurumdaki bilgisayarlarda farklı framewrok versiyonları olmasına rağmen yine sonuç aynı kayma devam ediyor.

[img] [/img]

Sürekli olmamak ile birlikte bazen bendede oluyor ama önemsemiyorum.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 15/07/2011 12:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba arkadaşlar,

Acaba sorun nerde?

Saygılarımla, 

[img] [/img]

Sürekli olmamak ile birlikte bazen bendede oluyor ama önemsemiyorum.

Aynı durum bendede oluyot.Hotmail bazen saçmalıyor.Bu nedenle en iyisi şu anda gmail özellikleri ve sunduğu imkanlar bakımından çok iyi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/07/2011 12:46

(@RamazanBURCAKBAS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

Yöneticilerimizin çoğu hotmail ve IE kullanıyor. Buna bir şekilde çözüm bulabilmem gerek. Peki bu tür sorunları bildirebileceğimiz Microsoft'ta bir yerler var mı?  

Gönderildi : 15/07/2011 15:50

(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member

ie 9 yükleyip deneye bilirisiniz. birde crtl + farenin topu ile ekranın yaz boyularını değiştirerek de deneyin.ek olarakta çözünürlük ayarlarınızı değiştirerek deneyin..

Gönderildi : 15/07/2011 19:11

(@RamazanBURCAKBAS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ie 9 yükleyip deneye bilirisiniz. birde crtl + farenin topu ile ekranın yaz boyularını değiştirerek de deneyin.ek olarakta çözünürlük ayarlarınızı değiştirerek deneyin..

ie9 da yükledim. Sonuç aynı. Değişik bilgisayarlarda denediğimden ekran çözünürlüğünden kaynaklandığını sanmıyorum.   

Gönderildi : 16/07/2011 05:37

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Kurulu eklentileri ve araç çubuklarını sırayla devre dışı bırakıp denediniz mi ? 

Gönderildi : 16/07/2011 12:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kurulu eklentileri ve araç çubuklarını sırayla devre dışı bırakıp denediniz mi ? 

[Y] IE add-onları bu tür sorunlar çıkartabiliyor. Disable all şekliden denermisiniz

Gönderildi : 17/07/2011 02:16

(@RamazanBURCAKBAS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

[Y] IE add-onları bu tür sorunlar çıkartabiliyor. Disable all şekliden denermisiniz

Maalesef tüm eklentileri disable yapmama rağmen sonuç aynı... 

Gönderildi : 17/07/2011 22:38

Paylaş: