Forum

Acronis True İmaje ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis True İmaje Enterprise ile imaj alma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
888 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

toplu olarak almış olduğumuz Freedos işletim sistemli notebooklarımız var.Ben bunlardan birtanesine Xp işletim sistemi kurdum.Partitionları

C: 100 Gb

D: 200 Gb olarak belirledim.Daha sonra bu kurulumunu yapmış olduğum laptop'un Acronis ile imajını aldım.Diger laptoplara nasıl kurabilirim acaba?

Diğer laptoplarda partitionlar oluşturulmamış durumda.Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim

Gönderildi : 13/07/2011 12:10

(@TuncayYILDIZ)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Merhaba, aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/23/acronis-universal-restore.aspx

Gönderildi : 13/07/2011 18:08

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

ben makalede anlatılan işlemleri normal laptoplarda yada kurulu işletim sistemlerinde yapabiliyorum.benim asıl sormak istediğim;

freedos bir laptopum vardı.Ben buna Xp yukledım.C ve D dısklerının boyutlarını belırledım.Bunun acronısle ımajını bır cd ye yazdırdım.Backup' ını da tasınabılır bır dıske aldırdım.

Ikıncı freedos olan laptopa bu acronıs ımajını aldıgım cd yı ve backup 'ı aldıgım Dıskı baglıyorum.Acılısda Cd den okumasını ıstıyorum.Bılgısayar acılıyor.Acronıs baslıyor.Devamında Acronıs Recovery' ı secıyorum.Welcome to the Restore Data Wizard ekranı gelıyor.Fakat bende hıc bır heyecan olmuyor nedenı de Ekranda sadece benım externall olarak baglamıs oldugum Hdd gorunuyor.Laptop'un fızıksel hdd sı gorunmuyor.Gorunmedıgı ıcınde yukleme yapamıyorum.

Imajı yukleyecegım freedos laptopda kendı fızıksel harddıskını nasıl gosterebılırım. 

Gönderildi : 14/07/2011 02:27

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Sormus oldugum ıslemlerı sanırım Acronıs Dısk Dırector Suıte tarzı bır program ıle yapabılıyoruz.Deneyıp konu hakkında gerı donus yapacagım

tesekkurler

Gönderildi : 14/07/2011 02:43

Paylaş: