Forum

Xp de masaüst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp de masaüstü neden geç gelir..

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@MuratTasezen)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

xp sp3 pro yüklü bir kullanıcının  açılışta masaüstü çok geç geliyor,açıldıktan sonra bilgisayarın hızı normal, yazıcı yüklemesi yapıldı bundan dolayı olmuş olabilirmi , bir fikri olan varmı?masaüstünün normal gelmesi için register da birşeyler yapmak gerekirmi?

teşekkürler..

Gönderildi : 27/04/2011 14:25

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Hoşgeldiniz ekranında mı bekleme yaşıyorsunuz?yazıcı kurduktan sonra mı makina yavaşladı?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/04/2011 14:27

(@MuratTasezen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

hoşgeldiniz ekranında sorun yok , masaüstü başlat çubuğu falan geliyor, fakat masaüstü öğeleri ( bilgisayarım,ağbağlantılarım,belgelerim v.s.)

bunlar çok geç geliyor,yazıcıyı kurduktan sonra olabilir diye düşünüyorum, çünki yeni yazıcı alındı kurulum yapıldı başka bişey yapılmadı bilgisayara..

teşekkürler..

Gönderildi : 27/04/2011 14:44

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

XP üzerinde başka bir kullanıcı oluşturup onunla logon olduğunuzda aynı sorun oluyor mu ?
System restore ile yazıcıyı yüklemeden önceki zamana geri dönerek test edebilirsiniz.

Gönderildi : 27/04/2011 15:07

(@MuratTasezen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yazıcının driver ı yapıyormuş anlaşılan , driver ı kaldırdım sorun çözüldü, şu an yazcıyı daha yüklemedim , yükleyince nolur bilmiyorum.

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim..

Gönderildi : 27/04/2011 18:58

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Driver'in en güncel halini indirin.Veya mevcut driver sürümünüzü internette araştırın belki o driver XP ile stabil çalışmıyor olabilir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 28/04/2011 14:44

Paylaş: