Anasayfa » Forum

Win7 Yazıcı Ekleme ...
 
Bildirimler

Win7 Yazıcı Ekleme Sorunu  

  RSS
hakan_gunduz
(@hakan_gunduz)
Üye

Mrb Arkadaşlar,

Win7 Professional 32 bit işletim sistemine  yazıcımı kurduğumda Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünde yüklediğim yazıcıyı göremiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz ? 

Alıntı
Gönderildi : 09/03/2011 12:33
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Yazıcı driveriniz güncelmi ? Yazıcınız win7 uyumlu ? yazıcıyı nasıl kurmaya çalışıyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2011 14:47
hakan_gunduz
(@hakan_gunduz)
Üye

Evet yazıcı driverı güncel ve win7 ile uyumlu. Normal bir kurulum yapıyorum cd den.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2011 15:35
 Anonim

Yazıcınızı birgisayara bağlayarak açtığınızda ve  internet  bağlantısı kurmanız halinde driveri kendisi bulur yükler.Ek bir işlem yapmaya gerek yok.Bilgisayarınıza USB kablosu veya başka kablolu bağlantı ile zaten bağlı olan aygıtları eklemeniz gerekmez. Windows bunları otomatik olarak algılar ve gösterir.Buna rağmen sorun oluşursa denetim masası,Aygıtlar ve yazıcılar başlığı altından el ile müdahele edebilir gerekli ayarlamaları yapa bilirsiniz.Yüklemeden sonra sorun oluşursa sağ tık sorun gider diyeek oluşan soruna yine müdahele edebilirsiniz.Bu şekilde yüklediğiniz ne varsa temizleyip deneyelim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2011 15:59
hakan_gunduz
(@hakan_gunduz)
Üye

Siz farklı birşeyden bahsediyorsunuz. Ben kurulumu yaptım zaten ama aygıtlar ve yazıcılarda görünmüyor. Mesela bir dosyayı yazdıracağım zaman da yazdır dediğimde yazıcı karşıma çıkıyor ve onu seçip yazdırabiliyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2011 00:43
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba bir kezde aygıtlar ve yazıcılar kısmından yazıcı ekle diyerek driver yolunu gösterip manuel olarak ekleme yapmayı dener misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2011 00:54
 Anonim

Farklı  bir söz söylemiyoruz aynı sözü smylüyoruz .Söylemek istediğiniz :Aygıtlar ve Yazıcılar penceresini açtığınızda,ürün simgesi yok.Ancak,bu aygıt düzgün çalışıyor.

Yukarıda özetle geçtim detayına inersek yapmanız gereken:Sisteminizde başka bir yazıcınız yok ise,Aygıtlar ve Yazıcılar penceresi açılır.Aygıtlar,ın altında,bilgisayar simgesini sağ tıklanır.Aygıt menüsü açılır.

 aygıt menü

 Varsayılan olarak ayalanır.Deneyelim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2011 01:07
Paylaş: