Anasayfa » Forum

Yazıcı paylaşımda g...

Bildirimler

Yazıcı paylaşımda görüyor fakat yüklenemiyor  

RSS
Barış Erel
(@BarisErel)
Üye

Hata Resmi Linki:  /

Hp Lazerjet CP1215 model yazıcıyı bir bilgisayara usb ile kurulumunu yaptım.daha sonra paylaşıma açtım.

diğer iki laptopda bilgisayarı bularak paylaşımda olan yazıcıyı seçtim.

fakat bir dahaki adımda resimde görünen hatayı alıyorum..

makinaların hepsi win 7 64 bit kurulu işletim sistemlerine sahip..

yardımlarınız için şimdiden teşşekürler...

Alıntı
Gönderildi : 21/02/2011 21:09
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu ürünün paylaşımında günce driver çıkmadıysa sorun vardı.Bu yazcıyı kurmak için başlat ara çubuğuna \\bilgisayaradi yazıp enterlediğinizde paylaşımlar arasında yazıcıya tıklayıp kurmasını denedinizmi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/02/2011 22:54
Barış Erel
(@BarisErel)
Üye

evet denedim paylaşımda da çıkıyor ama ileri tuşuna basınca resimdeki hata çıkıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2011 01:58
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Bu konu daha evvel portalda anlatıldı.Şimdi yazıcıyı local yani ağdan değilde direk o pcye bağlı gibi driverini kurup yazıcı bağlantı noktasını değiştirip deneyebilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2011 11:24
Barış Erel
(@BarisErel)
Üye

driver kurulumunda usb den yazıcıyı bağlamamı istedi onuda yaptım.sınama çıktısıda aldım..

yani driver da kurulmuş oldu.fakat yazıcıyı yine diğer bilgisayara takıp paylaşımdan eklemek istediğimde aynı hata devam ediyor..

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2011 11:56
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Şu anda kurduğunuz yazıcının bağlantı ayarını diğer pc yani \\paylasimyapanpc\paylasimadi şeklinde değiştirip dener misiniz?Bu arada yazıcının tam marka modeli nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2011 12:01
Barış Erel
(@BarisErel)
Üye

Hp Lazerjet CP1215 model

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2011 12:08
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Bu yazıcılarda bazen sorun çıkabiliyor http://support.microsoft.com/kb/954367/tr  burada Ms biraz bilgi vermiş.Bendede bu printerden iki tane var birini paylaştırmam gerekiyordu sorun yaşadım.Hp ile konuşarak olayı netleştirebilirsiniz. 444 71 71

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2011 12:16
Barış Erel
(@BarisErel)
Üye

teşşekür ederim arkadaşım ama daha geçen haftaya kadar sorunsuz çalışıordu hepsinde.. sonra akıllının biri yanlışlıkla aygıtı kaldırmış.bende bildiğimiz şekilde paylaşımdan tekrar ekleyeyim dedim olmuyor 😀

ve öncedende ben düzenlemiştim hepsini.bilgisayarlarda değişmedi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2011 12:21
Paylaş: