Forum

Ocak 2011 Güve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ocak 2011 Güvenlik Yayımı ISO Görüntüsü ve Hakkında ?

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@YunusOzturk)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ocak 2011 Güvenlik Yayımı ISO Görüntüsünü microsoftun sitesinden indirdim ... Ve yazılanlara göre Ocak 2011 e kadar olan güncellemesi içeriyor diyor ve tek bir seferde yükleme şansı veriyor diyor bide .. İndirdim ve actım dosyaları mesela windows xp x86 yüklemesi yaptım ve kısa sürede bişey yüklendi sonra yeniden başlattım ve önceki güncellemeler yüklenmedi bunu nasıl yapacam nedir bu indirdiğim dosya bunlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim .Sitesinde yazdığı bilgilerden bişey anlamadım  . İndirdiğim adres bağlantıdadır.

Gönderildi : 20/01/2011 21:26

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Yusuf Bey,

Dikkat ettiyseniz "Bu DVD5 ISO görüntü dosyası, 11 Ocak 2011 tarihinde Windows Update'te Windows'a yönelik olarak yayımlanan güvenlik güncelleştirmelerini içerir. " ibaresi var. Yani o zamana kadar olan değil o tarihte çıkan güncellemeleri içermektedir. Birden çok dil ve birden çok sistem desteklediği ayrıntılarında belirtilmektedir. Genellikle çok uluslu firmalar için geçerli bir iso'dur.

Ayrıca sistem gereksinimlerinde Windows Xp için bile SP3 olma şartı yer aldığını görebilirsiniz.

Gönderildi : 21/01/2011 01:27

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Anladım çok teşekkür ederim rafet bey....

Gönderildi : 21/01/2011 01:35

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Anladım çok teşekkür ederim Rafet bey ... İyi çalışmalar...

Gönderildi : 21/01/2011 01:36

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

WSUS kullanmadan ben updateleri bir yerde toplayıp sonra DVD'ye yazayım öyle yapayım diyorsanız.

http://www.windowsupdatesdownloader.com/  bu programı kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 21/01/2011 01:41

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet o programı geçen gün kullandım ama mesela ben diyelim ki windows xp sp2 yükledim orjinal cd den ve o günden bugune kadar cıkan bütün güncellemeleri indirmiyor ....  Dikkat edilirse indireceğimiz güncellemeleri secerken tarih yazıyor o yüzden acaba hepsini indirdimi kuşkusu var bide bende ....

Gönderildi : 21/01/2011 02:08

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Yunus Bey (Yukarıda isminizi yanlış yazmışım özür dilerim)

SP2 kullanıyorsanız dikkat edin orada birde SP indirme işlemi var. Bu durumda SP3 de indirip önce SP güncellemesi sonra update işlemi yapılıyor.

Komut işleterek örneğin ; autoupdated c:\update "updatelist02.zf" S (S harfi servis pack işaret eder C harfi Kritik güncellemeleri işaret eder) şeklinde işlemi yaptırabiliyorsun.

Gönderildi : 21/01/2011 05:35

Paylaş: