Forum

win xp sp2 de vpn a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win xp sp2 de vpn ağ sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@YektaKiBAR)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar

iki uç noktada airties ar-141 vpn modem var ve vpn bağlantısı sonlanmış ve iki uç nokta arkadaki clientlere ping atabiliyo birbirlerine lan iplerinden rdp gidebiliyo her iki uç noktadaki pclerin güvenlik duvarları kapalı ve çalışma gurupları workgroup fakat merkez tarafında örneğin bir dosyaya paylaşım verip güvenlikliğinden everyone nı full yetki administrator system creatowner v.s iki full yetki veriliyo fakat karşı uç 192.168.2.2 ipli pc vpn in diğer ucundaki \\192.168.1.2  pcye çalıştırdan bu komutla ağ yolunu bulamıyor ve ağ bağlantılarımdan daki çalışma gurubunda pc sadece kendini görüyor.Pclere karşı uçtaki pcnin ip bloğundan bi p versem sorun çözülürmü. bu konu hakkında bi önerisi olan varmıdır...

saygılarımla...

kolay gelsin...

Gönderildi : 27/10/2010 18:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32956
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

VPN in temelinde vpn networklerinin farklı ip blokları olması olduğu için son önerinizi yapmanız halinde zaten vpn bağlantınız çalışmayacaktır.

ping atıyor ve firewall kapalı ancak dosya ve yazıcı paylaşımı çalışmıyor ise 135,136,137,138 ve 139 nolu port ile 445 nolu portlarda sorun olabilir veya dosya ve yazıcı paylaşımı kapalı olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/10/2010 18:59

(@YektaKiBAR)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlgilendiğiniz için teşekkürler hocam.

fakat airtieslerin sorun yarattığını sonra dan çözdüm.

bir vpn bağlantısı adsl hat üzerinden 10 dk ya kadar süren bi zaman aşımından sonra oturduğunu ve 3des sha ve modp:1024 den başka çalışmadığını gördüm ve bu şekilde sorunu hallettim şu anlık sistem işliyo.

saygılarımla...

iyi çalışmalr...

Gönderildi : 28/10/2010 04:19

Paylaş: