Forum

xp task bar sorunsa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp task bar sorunsalı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@yigitbelevi)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

win2008 R2 server  üzerinde hyper-x üzerine win xp kurulumu yaptık.xp üzerinde bir program çalıştırıyoruz.programın client-server mimarisine uygun olmamasından kaynaklı bu şekilde yapmak zorunda kaldık.xp üzerinde kullanıcılar oluşturup bunlara remote dektop hakkı verip sisteme bağlanmalarını sağlıyoruz.Programın çalışmamasından ötürü her kullanıcıyı "admin" hakkı ile işletmek zorunda kalıyoruz.Bu durum çalışan sistem üzerinde bilindiği üzere çok büyük güvenlik açıklarına sebebiyet vermektedir.Bu durumdaki riskleri azaltmak ve kullanıcıların sisteme bilmeden zarar verme olasılıgının önüne geçmek için task bar'ı tamamiyele gizlemeyi düşündüm (görünmez hale getirmeyi deyilde tamamen açılmayacak şekilde gizlemeyi).Bunun nasıl yapabilecegim konusunda (active directory'den) araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım.Sizin bu konuda bir bilginiz varmıdır?

Ve sistem güvenliğini artırmak adına neler yapabilirim.yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 09/08/2010 17:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Bu işlemden önce kullanıcıyı user yapıp o programın kurulu olduğu dizine full kontrol vermeyi denedinizmi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/08/2010 18:23

(@Anonim)
Gönderiler: 0

windows steady state di denyebilirsin

ama önce dene sonra gerçek sisteme uygula

Gönderildi : 09/08/2010 21:42

Paylaş: